еМагазин

Tag : ВМРО-ДПМНЕ

Македонија ТОП СТОРИИ

Државните ревизори откриваат дека ВМРО-ДПМНЕ на рати отплаќа милионски долгови

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ во своите деловни книги на ден 31.12.2018 година има неизмирени обврски во износ 307.354.000 денари (околу 4,9 милиони евра), соопшти Државниот завод за ревизија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Сакаме избори летово кои нема да го загрозат здравјето на граѓаните

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека се за одржување избори ова лето, но за избори кои нема да го загрозат животот на граѓаните....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

“Корона“ изборите се поизвесни, прашањето е дали ќе бидат во јуни или јули

Редакција
Политиката се враќа на голема врата во Македонија и полека ја засенува пандемијата со коронавирусот. И покрај тоа што стручните експерти кои ја менаџираат пандемијата...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ на лидерската бара да се разговара и за условувањата од Бугарија

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ денеска побара на претстојната лидерска средба покрај за состојбата со здравствената и економска криза, која, како што велат е приоритет број еден во моментов,...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Уставот е јасен, Собранието е веќе распуштено и не може повторно да заседава

Редакција
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска изјави дека Собранието не може повторно да заседава затоа што е распуштено и оти по ова прашање Уставот е...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се собере ли Собранието: СДСМ „за“, ВМРО-ДПМНЕ „против“, ДУИ допрва ќе се изјаснува

Редакција
Пратеници од СДСМ и од нивните коалициски партнери денеска се уште се консултираат, но и собираат потписи за иницијативата за да се собере распуштеното Собрание односно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите од ВМРО-ДПМНЕ кои биле во контакт со Мицкоски ќе одат во самоизолација

Редакција
Сите кои биле во контакт со лидерот, Христијан Мицкоски, се подготвуваат да се стават во самоизоолација, информираат од ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму велат дека ќе преземат и...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ предложи 9 итни мерки за надминување на состојбата со коронавирусoт

Редакција
Поради влошување на состојбата со коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ предложи итни мерки за да не дојде до целосно ескалирање и да се заштити здравјето на граѓаните. Оттаму...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ ги утврди кандидатите за пратеници: Гордана Силјановска и Игор Дурловски меѓу носителите

Редакција
Универзитетската профеорка Гордана Силјановска Давкова и оперскиот пејач Игор Дурловски се најдоа меѓу носителите на листите за кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ на изборите закажани...
Македонија

За ВМРО-ДПМНЕ, „бомбите“ за Милошоски се доказ дека Заев не ги предал сите материјали на СЈО

Редакција
За ВМРО-ДПМНЕ, „бомбите“ за нивниот сопартиец Антонио Милошоски се доказ дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев не ги предал сите нелегално стекнати материјали на поранешното...