еМагазин

Tag : пари

Свет

Милијардерите во светот имаат повеќе пари од 60% од населението на планетава

Редакција
Во светот има 2.153 милијардери кои располагаат со повеќе пари од 60 отсто од населението на планетата. Тоа го соопшти Оксфам, кои нагласуваат дека концентрацијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Деловен успех и среќа“, „Вештачка интелигенција“,„Среќен роденден“: Нови пари за колекционерски цели

Редакција
Народната банка издаде и ги пушти во оптек кованите пари за колекционерски цели „Деловен успех и среќа“, „Вештачка интелигенција“ и „Среќен роденден“. Цената на кованата...
Да помогнеме

Ајде луѓе, можеме да собереме уште 1.500 евра за лекување на шестмесечниот Ангел

Редакција
Семејството на Малиот Ангел бара помош. Тој има само 6 месеци и боледува од краниосиностоза (прерано затворање на коските на главата на децата) За подобрување...
Македонија

Судење за „Титаник“: Сеад Кочан не се сеќава дека донирал за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На денешното рочиште за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ беа сослушани сведоци за тоа дали и како донирале средатва и услуги за политичката кампања на...
БЕСПАРИЦА

Колку пари ќе добијат граѓаните од поврат на ДДВ: Се исплатеше ли скенирањето на фискалните сметки

Редакција
Досега 16.600 граѓани на своите сметки добиле пари, а до крајот на наредната недела повратот ќе биде извршен кај сите граѓани кои ги скенирале фискалните...
Македонија

Боки 13 вели дека Кичеец му ја вратил на Камчев фамозната торба „Луј Витон“

Редакција
При вкрстено испрашување од страна на првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 на сведокот, бизнисменот Орце Камчев, на денешното рочиште за случајот „Рекет“ беше споменета...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе дознаеме ли конечно каде се парите: Стартува судењето за „Рекет“

Редакција
Денеска треба да стартува судењето за „Рекет“, случај кој е во фокусот на јавноста со месеци, поради инволвираноста во истиот на поранешната специјална обвинителка Катица...
Бизнис

Призма: Поранешната Влада за период од седум години на Сител, Канал 5 и Алфа ТВ им дала 25 милиони евра

Редакција
Над 26 милиони евра добиле националните телевизии во земјава во периодот од 2010 до 2017 година од поранешната Влада на ВМРО-ДПМНЕ, а 95 отсто од...
Македонија

Парите од „Рекет“ се уште не се пронајдени, Русковска смета дека се потрошени

Редакција
Шефицата на ОЈО за гонење организираниот криминал и корупција, Вилма Русковска во интервју за 24 отворено на ТВ 24 потврди дека никој официјално досега не...
Македонија

КОД: Во телефонот на Боки 13, фотографија на Јанева со 50 илјади евра

Редакција
КОД на телевизија Телма објави дека дел од парите од “Рекет“ се најдени во сеф во домот на Бојан Јовановски – Боки 13. Според спецификацијата...