еМагазин

Tag : сопруг

Локално

Жена пријавила напад со остар предмет врз сопругот

Редакција
На 14.01.2020 во 00.12 часот во Полициската станица Карпош, С.Т. пријавила дека едно лице физички го нападнало нејзиниот сопруг Д.Т.(38) со остар предмет, информира МВР....
Локално

Свекрва физички нападнала снаа, а сопругот и се заканувал по живот

Никола Осило
На 28.11.2019 во 01.15 часот во СВР Скопје, К.С.(29) од с.Мирковци, скопско, пријавила дека на 27.11.2019 околу 21.00 часот во семејниот дом во с.Мирковци, по...
Локално

Жена пријавила физички напад од сопругот

Никола Осило
На 22.11.2019 во 22,00 часот 39-годишна жена од  с.Брњарци,скопско пријавила во Полициската станица Гази Баба дека била физички нападната од нејзиниот сопруг З.Ѓ., информира МВР. Се...
Локално

Скопјанка го пријавила сопругот за физичко малтретирање

Никола Осило
На 03.102019 во 14.00 часот, 43-годишна жена од Скопје пријавила дека на 24.09.2019 и на 02.10.2019 во семејниот дом била физички нападната од нејзиниот сопруг...
Локално

Монструозен случај: Вонбрачниот сопруг на мајката ја силувал 14-годишната ќерка

Никола Осило
На 26.09.2019 во 15.00 часот, 46 – годишна жена од село од општина Липково, пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината 14 – годишна ќерка,...
Македонија

Кацарска: Неосновани се сите наводи во иницијативата за мое разрешување

Никола Осило
Судиката Добрила Кацарска ги отфрли како неосновани сите наводи во иницијативата за нејзино разрешување поднесена од осудената во „Тенк“ Гордана Јанкулоска, по денешното сослушување пред...
Македонија

Сопругот на поранешната министерка Јанкулоска бара разрешување на судијката Кацарска поради пристрасност во „Тенк“

Редакција
Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк“, денеска на седница од Судскиот совет побара разрешување на...
Балкан

(Фото) Премиерката на Србија со партнерката на гости кај премиерот на Луксембург и неговиот сопруг

Редакција
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ и нејзината партнерка Милица Ѓорѓевиќ, вчера имаа приватна средба со премиерот на Луксембург, Ксавиер Бетел и неговиот сопруг, Готје Дестенеј,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Добро бе сите ли работат во СЈО?“: Твитер реакции за тоа дека сопруга на вработен во СЈО и издала боледување на Јанева

Редакција
Сопругот на докторката која и дала боледување на специјалната обвинителка во заминување, Катица Јанева работел во Специјалното јавно обвинителство (СЈО). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Сопруга на вработен...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Новата амбасадорка на САД Кејт Бирнс и сопругот им се претставија на македонските граѓани

Никола Осило
Новата американска амбасадорка во Скопје, Кејт Бирнс во видео обраќање пред преземањето на должноста порачува дека е почестена што ќе ги претставува САД и оти ќе...