еМагазин

Tag : кампања

Да помогнеме

Зоолошка со кампања „Креирај и донирај“: Проект за разубавување на Скопје ЗОО и живеалиштата на животните

Редакција
ЗОО Скопје започнува со кампања за разубавување на зоолошката, како и збогатување на реквизитите за животните (enrichment), соопштуваат од таму. „Секој кој е креативен, сака
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од денеска

Редакција
НЛБ Банка спроведува две промотивни кампањи за НЛБ Потрошувачките кредити и НЛБ мКлик мобилното банкарство за физички лица во периодот од први до 28 февруари.
Свет

Саудиска Арабија во антикорупциската кампања од принцови, министри и бизнисмени одзеде 106 милијарди долари

Редакција
Саудиска Арабија ја заврши големата антикорупциска кампања, што ја нареди престолонаследникот, принцот Мохамед бин Салман, во рамки на која се одземени повеќе од 106 милијарди
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Моделот Катарина Ивановска: „Јас сум вакцинирана. Го вакцинирав и моето дете“

Редакција
Моделот Катарина Ивановска е дел од кампањата за Европската недела на имунизација. Таа во видеото порачува:„Јас сум вакцинирана. Го вакцинирав и моето дете“. „Вакцинацијата спасува милиони
Да помогнеме

Brick bar, Brick eat и Four дел од новогодишната кампања организирана од СОС Детско село-место со срце

Редакција
Оваа година Brick Bar, Brick Eat и FOUR ќе бидат дел од хуманата мисија наречена „место со срце“ чија цел е топол дом и грижа
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бидете горди на себе со Lisca: Уште 6 дена до крајот на наградната игра #ProudToBeMe на Lisca

Редакција
„Животот е прекрасен! Ако одвоиме време за себе и своите најблиски, ако сме свесни дека сме прекрасни баш такви какви што сме. Затоа во месеците
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) И пратениците порачуваат: Не суди, кој кого љуби

Редакција
Започна националната кампања против насилство и дискриминација на ЛГБТИ луѓето под мотото „Не суди кој кого љуби!“, во која учествуваат пратеници од различни политички партии,
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од 01.11.2018 година

Редакција
По повод првиот роденден на НЛБ haPPy картичките, НЛБ Банка подготви промотивна кампања во периодот од 01.11.2018 до 31.12.2018 година. Во рамки на промотивната кампања,
Политика

(Видео) Стартува кампања за подигање на свеста на ранливите заедници за опасностите поврзани со трговијата со луѓе

Редакција
Денеска во ЕУ Инфо центарот, се одржа прес конференција за одбележување на Европскиот ден за борба против трговијата со луѓе и претставување на почетокот на
ЖИВОТ

(Фото) Министерката Царовска со синчето ги хранеше жирафите во Зоолошка

Редакција
Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска заедно со своето синче ги хранеше жирафите во скопската Зоолошка градина. Таа даде подршка на кампањата „За