еМагазин

Tag : кампања

Локално ТОП СТОРИИ

Поради негативни коментари, Град Скопје ја прекина кампањата во која наградуваше парично фотографии од седење дома

Редакција
Град Скопје ја прекина кампањата во која наградуваше парично фотографии и видеа од седење дома, со 100 евра, секој ден. “Изминативе денови Град Скопје организираше...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кампања без митинзи или кој прв ќе побара одложување на изборите?

Редакција
Иако сите политички партии вчера едногласно се изјаснија дека ќе ги почитуваат владините препораки за спречување на ширењето на корона вирусот зачудува што на лидерската...
Македонија

Заев: Не гледам причина да се одложат изборите

Редакција
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска одговарајќи на новинарско прашање за што ќе се разговара на утрешната лидерска средба и дали е можно одложување на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

АВАЈА промовира нова кампања „Мојот глас – Твоја должност“

Редакција
Роми активисти и интелектуалци од граѓанската иницијатива АВАЈА, денеска, ја промовираа својата нова кампања „Мојот глас – Твоја должност“ во пресрет на парламентарните избори 2020....
Македонија

За финансирање на изборната кампања, ВМРО-ДПМНЕ ќе земе и кредит

Редакција
Имотот на ВМРО-ДПМНЕ е под хипотека, а обврските на време се сервисираат, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање за долгот...
БЕНЧМАРК

Почнува кампања на инфо денови за мерка 1 од ИПАРД Програмата 2014-2020

Редакција
Телото за управување со ИПАРД фондовите при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство и Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството и руралниот развој продолжуваат со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со нова промотивна кампања за кредити за физички лица

Редакција
НЛБ Банка во текот на месец февруари 2020 година води промотивна кампања за потрошувачки и станбени кредити, информираат од банката. „Во рамки на кампањата, клиентите...
Забава

(Видео) Ријана го запали Интернет со нова кампања за долна облека

Редакција
Една од најпознатите светски поп-пејачки Ријана уште еднаш покажа дека изгледа секси и заводливо во новата кампања за нејзиниот бренд долна облека „Севиџ“. Зад Ријана...
Забава

(Видео) Наоми Кембел се разголе за новата кампања на Вивиен Вествуд

Редакција
Топ моделот Наоми Кембел на 49 години се соблече гола за новата кампања на дизајнерката Вивиен Вествуд. Кембел која повеќе од три децении е присутна...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) ФК „Каменица Саса“ за секој гол ќе сади дрво, ги повика и другите клубови да се придружат во кампањата

Редакција
Фудбалскиот клуб „Каменица Саса“ официјално ја започна кампањата „Дај гол, засади дрво”. Кампањата како што информираа од клубот подразбира засадување на дрво за секој постигнат...