еМагазин

Tag : Ѓорге Иванов

Македонија ТОП СТОРИИ

Повлечена иницијативата за “оживување“ на помилувањата на Ѓорге Иванов

Редакција
Врховниот суд информираше дека иницијативата за враќање во сила на помилувањата од 2015 година од страна на поранешниот претседател на Македонија, Ѓорге Иванов е повлечена...
Забава

(Фото) Се ожени синот на поранешниот претседател Иванов, Иван

Редакција
Се ожени синот на поранешниот претседател на Македонија, Ѓорги Иванов, Иван. Иван стапи во брак со неговата избраничка Јана, откако во октомври минатата година се...
Македонија

Антикорупциска донесе одлука за запирање на предметот против екс-претседателот Иванов за унапредување и именување на лица во Армијата

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на продолжението на 57-та седница денеска донесе одлука за запирање на предметот против поранешниот претседател на држават Ѓорге...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот претседател Иванов: Сведоци сме на национално предавство

Редакција
Поранешниот претседател Ѓорге Иванов писмено се обрати до нацијата по повод интервјуто на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Ви ја пренесуваме неговата реакција: „Како претседател...
Македонија

Антикорупциска ќе побара Иванов да користи канцеларии во државна сопственост, а не да плаќа 4.500 евра месечно

Редакција
Антикорупциската комисија ќе побара од Службата за општи и заеднички работи на Владата да го раскине договорот за закуп на просториите на поранешниот претседател Ѓорѓи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Иванов ќе не чини 1.950 евра месечно за канцеларијата во Џевахир „Скај сити“

Редакција
Компанијата Турмак АД – Подружница Скопје и Службата за општи и заеднички работи на Република Северна Македонија склучиле договор за закуп и користење на опремен службен...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски го испрати Иванов од Вила Водно

Редакција
Попладнево по два мандата Ѓорге Иванов си замина од претседателската Вила Водно. Тој беше испратен од новиот претседател Стево Пендаровски. Иванов и Пендаровски претходно одржаа...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Иванов се збогуваше: Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува

Редакција
Досегашниот претседател Ѓорге Иванов на неговиот фејсбук-профил се збогуваше од функцијата. „Со огромна чест, задоволство и одговорност ја извршував функцијата Претседател на Република Македонија во...
Македонија

Кои ќе бидат надлежностите на новиот претседател Пендаровски

Редакција
Претседателот на Република Северна Македонија го изразува државното единство и ја претставува земјата на меѓународната политичка сцена, а своите права и должности ги врши врз...
Македонија ТОП СТОРИИ

Иванов денеска ќе ја предаде функцијата на Пендаровски: Детали за церемонијата во Вила Водно

Редакција
Денеска во Кабинетот на претседателот „Вила Водно“, во 13:45 часот ќе се одржи официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател со највисоки воени и државни...