еМагазин

Tag : Ѓорге Иванов

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Главниот извршен директор на ТАВ, одликуван со Медал за заслуги за Македонија од Иванов

Редакција
Главниот извршен директор на „ТАВ Аеродроми“ и претседател на Управниот одбор, Сани Шенер, беше одликуван со Медал за заслуги за Македонија од претседателот Ѓорге Иванов,
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Иванов со семејството на литургија во Соборниот храм: Да го сакаме, почитуваме и чуваме тоа што го имаме

Редакција
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов утрово присуствуваше на архиерејската литургија по повод празникот Божик во Соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје. По завршување
Политика ТОП СТОРИИ

Иванов го потпишал Законот за амнестија

Редакција
Законот за амнестија кој го изготви Координативно тело за помирување, вчера е објавен во Службен весник. Тоа значи дека Указот за прогласување за овој закон
Политика

Десковска: Помилувањата на Иванов се основ за новото барање за екстрадиција на Груејевски и Бошковски од Грција

Редакција
Главните аргументи со кои Министерството за правда ќе бара екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошковски е побивање на аргументите на судот во Грција околу
Политика

Иванов за последен пат ќе се обрати пред пратениците на 28 декември

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието на на 28 декември, во 12 часот. Известувањето за годишното обраќање на шефот
Политика

Иванов ќе се обрати во Парламентот, но се уште не е утврден датумот кога

Редакција
Претседателот ќе ја исполни својата уставна обврска, информираат од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов по денешната информација дека до Собранието се уште не е пристигнато
Политика ТОП СТОРИИ

Кој ќе седне во претседателската фотелја на претседателот Иванов?

Редакција
Во април следната година треба да се одржат нови редовни избори за претседател на Република Македонија. Уште пред неколку месеци во јавноста неофицијално почнаа да
ЖИВОТ

(Фото) Кралицата Раниа на нејзиниот Инстаграм-профил објави фотографија со Маја Иванова

Редакција
Кралицата на Јордан, Раниа ал Јасин на нејзиниот Инстаграм-профил објави фотографија од нејзе и сопругата на претседателот Ѓорге Иванов, Маја Иванова. „Со првата дама на
Политика

Иванов: Ниту е побарана, ниту одржана средба со посредник на Миле Јанакиески

Редакција
Ниту е побарана, ниту одржана средба со посредник на Миле Јанакиески, како што е наведено во службената белешка на УБК, класифицирана „строго доверливо“, а која
Политика

(Фото) Иванов со сопругата Маја на свечен прием кај Макрон

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата, Маја Иванова, вчеравечер присуствуваше на свечената вечера, што за учесниците на церемонијата по повод одбележувањето на стогодишнината од крајот на