еМагазин

Tag : инаугурација

Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски го испрати Иванов од Вила Водно

Редакција
Попладнево по два мандата Ѓорге Иванов си замина од претседателската Вила Водно. Тој беше испратен од новиот претседател Стево Пендаровски. Иванов и Пендаровски претходно одржаа...
Македонија

Ќе се појави ли Заев на инаугурацијата на Пендаровски?

Редакција
Премиерот Зоран Заев зема одмор од 10 до 14 мај поради приватни причини, a неговиот одмор се поклопува со инаугурацијата на новиот претседател Стево Пендаровски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Церемонија во Вила Водно: Листа на гости кои ќе присуствуваат на инаугурацијата на Пендаровски

Редакција
По свечената церемонија на примопредавање на функцијата Претседател од страна на Ѓорге Иванов на Стево Пендаровски, предвидени се билатерални средби на новиот претседател со неговите...
Македонија

Шефот на грчката дипломатија на инаугурација на Пендаровски

Редакција
Шефот на грчката дипломатија, Јоргос Катругалос како претставник на грчката влада, ќе присуствува на инаугурацијата на Стево Пендаровски, јави дописничката на МИА од Атина. -Министерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

И Вучиќ утре во Скопје на инаугурцијата на Пендаровски

Редакција
Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, утре ќе престојува во Скопје на инаугурацијата на новоизбраниот претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, потврди неговиот кабинет....
Македонија

Кој ќе присуствува на инаугурацијата на Пендаровски в недела

Редакција
До крајот на денот се очекува претседателот на Собранието, Талат Џафери и официјално за недела напладне да ја закаже седницата за инаугурација на новиот македонски...
Македонија

Инаугурацијата на новиот претседател Пендаровски на 12 мај

Редакција
Собраниската седница на која ќе биде инаугуриран новоизбраниот претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски ќе се одржи во недела на 12 мај, потврдуваат за...