еМагазин

Tag : Зоран Заев

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев носител на листа во четворката, Мицкоски преферира да биде шпицен кандидат

Редакција
Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, се убедени дека ќе бидат победници на предвремените парламентарни избори на 12 април, но ја...
Македонија

ТВ дуел: Да се засрамите од моите лузни му порача Заев на Мицкоски, за лидерот на опозицијата казните за 27 април се драконски

Редакција
Вечерашниот прв телевизиски дуел помеѓу лидерите на СДСМ, Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Само вистина“ на телевизија „Канал 5“ почна со жестока...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Заев во „Еден на Еден“: Тринаесет години по ред славев Нова година со децата од „Бања Банско“

Редакција
Зоран Заев ќе му биде гостин на Жаре во „Еден на Еден“, во емисијата што ќе се емитува во недела, од 18.30 на Канал 5....
Македонија

Мицкоски го повика, Заев го прифати предизвикот за да се соочат на ТВ-дуел

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на неговиот фејсбук-профил го повика претседателот на СДСМ, Зоран Заев на ТВ-дуел. „Во изминатите две недели до мене пристигнаа две...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Милошоски пушти аудио-снимка во Собранието: З.З знаел чии биле парите, за Боки 13 да ја финансира телевизија

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната расправа за Предлог – законот за Јавно обвинителство, од собраниската говорница пушти аудио-материјал, на кој, како што рече...
Македонија

Заев на родителите на убиените момчиња кај Смилковско езеро им презентирал аудио-материјали, но не им дал копија

Редакција
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на барање на родителите на убиените момчиња кај Смилковско езеро во април 2012 година, сведочи на денешното рочиште за „Монструм“...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заеви за Божиќ традиционално во Водоча

Редакција
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и неговата сопруга Зорица, традиционално за Боќиќ го посетија Водочкиот манастир „Св.Леонтиј“. „Секој од нас лично ја има можноста да...
Македонија

СДСМ бара нов предлог за технички министер за внатрешни работи, ВМРО-ДПМНЕ останува на истиот

Редакција
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска соопшти дека консултациите со власта за кандидатите во техничката влада траат, но не кажа дали имало телефонски разговор помеѓу...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мицкоски и Заев ќе слават Нова година кај другари

Редакција
Мицкоски и Заев им открија на новинарите каде ќе ја дочекаат Новата година. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе слави Нова година кај другар од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Постои уставна пречка за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки да биде технички министер за внатрешни работи?

Редакција
Премиерот Зоран Заев се уште не може да се изјасни по предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, новиот технички министер за внатрешни работи да биде армискиот полковник Драган...