еМагазин

Tag : Зоран Заев

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Заеви за Божиќ традиционално во Водоча

Редакција
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев и неговата сопруга Зорица, традиционално за Боќиќ го посетија Водочкиот манастир „Св.Леонтиј“. „Секој од нас лично ја има можноста да...
Македонија

СДСМ бара нов предлог за технички министер за внатрешни работи, ВМРО-ДПМНЕ останува на истиот

Редакција
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска соопшти дека консултациите со власта за кандидатите во техничката влада траат, но не кажа дали имало телефонски разговор помеѓу...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Мицкоски и Заев ќе слават Нова година кај другари

Редакција
Мицкоски и Заев им открија на новинарите каде ќе ја дочекаат Новата година. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе слави Нова година кај другар од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Постои уставна пречка за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки да биде технички министер за внатрешни работи?

Редакција
Премиерот Зоран Заев се уште не може да се изјасни по предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, новиот технички министер за внатрешни работи да биде армискиот полковник Драган...
Македонија

Мицкоски и по средбата со Заев, не го соопшти името на техничкиот министер за внатрешни работи

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и по средбата со премиерот Зоран Заев не го соопшти името на техничкиот министер за внатрешни работи. „Името на техничкиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои ќе бидат кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за техничката влада: Денеска средба Мицкоски со Ахмети, па со Заев

Редакција
Разговорите за техничката влада започнуваат денес во 16 часот со средба во Собранието меѓу претседателите на ВМРО – ДПМНЕ и ДУИ – Христијан Мицкоски и...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев: Нема одлагање на изборите, на 3 јануари ќе дадам оставка

Редакција
Одлагање на изборите нема. Јас на 3 јануари ќе поднесам оставка. Парламентот треба да ја констатира оставката и со тоа паѓа целата Влада. Истиот ден...
Македонија

Заев: Можно е да не поднесам оставка ако опозицијата ги кочи законите битни за граѓаните

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека тој не сака изборите да бидат одложени, но оти е можно за тоа да се разговара и тој да...
Македонија

Заев: Рано ми е за пензија, не се враќам во Струмица

Редакција
Откако на 3 јануари ќе ја напушти премиерската функција, премиерот Зоран Заев во интервју за Македонската радио-телевизија (МРТВ) рече дека ќе биде во Скопје и...
Македонија

Теута Арифи не е кандидат за Вашингтон, тврди Заев

Редакција
Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи не е кандидат за амбасадор во Вашингтон, изјави денеска премиерот Зоран Заев. Тој одговарајќи на новинарско прашање истакна дека Арифи...