еМагазин

Tag : артан груби

Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за Артан Груби за противправно стекнување и прикривање имот од Левица

Редакција
Вицепремиерот задолжен за кординација за политички прашања за ресорите и министер за полтички систем и односи меѓу заедниците од владејачката ДУИ, Артан Груби денеска доби...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Артан Груби, кој нема да биде прв вицепремиер во техничката влада

Редакција
Во техничката влада која треба да се изгласа до полноќ во недела, кадарот на владејачката ДУИ, Артан Груби нема да биде прв вицепремиер. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Груби нема повеќе да биде прв вицепремиер, функцијата ќе ја преземе Маричиќ

Редакција
Кадарот на владејачката ДУИ, Артан Груби, нема повеќе да биде прв вицепремиер. Ќе остане само на позицијата министер за политички систем и односи меѓу заедниците....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Само Груби не знае дека имал Ауди А6„: Твитер реакции за опожареното возило кое го користел Артан Груби

Редакција
Не престануваат реакциите за опожареното возило во скопски Чаир, за кое од Владата велат дека го користел првиот вицепремиер и министер за политички систем и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Срамота е вицепремиер да вози Цитроен ксара, 22 години стара„: Твитер реакции за опожареното возило кое го користел Артан Груби

Редакција
Лавина од реакции предизвика возило кое беше опожарено во скопски Чаир, за кое Министерството за внатрешни работи информираше дека е на Б.Л. (35). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Крие ли Груби имот: Какво возило пријавил во неговиот анкетен лист

Редакција
Опожарено возило Ауди во скопски Чаир, за кое Министерството за внатрешни работи соопшти дека е на Б.Л. (35), а за кое првиот вицепремиер и министер...
Македонија ТОП СТОРИИ

Груби не знаел за бизнисите на внукот на Ахмети

Редакција
Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи со заедниците, Артан Груби вели дека незнаел за бизнисите на внукот на лидерот на неговата партија,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ако се проневери еден денар за изградба на коридорите, да скапеме во доживотен затвор, вели Груби

Редакција
Ако се проневери еден денар од проектот за изградба на Коридорите 8 и 10д на „Бехтел и Енка“ да скапеме во доживотен затвор, рече првиот...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Договорот со „Бехтел и Енка“ е тајна по барање на конзорциумот и никогаш нема да се објави

Редакција
Со или без законските измени на осумте закони што се во собраниска процедура, автопатите на коридорите 8 и 10д ќе се градат, а наш интерес...
Македонија ТОП СТОРИИ

Владата го назначи Груби за координатор на Коридор 8

Редакција
Поради важноста за реализација на започнатите проекти за изградба на патните правци Скопје – Блаце, Кичево – Букојчани, железницата Кичево – Лин, заедничките гранични контроли...