еМагазин

Tag : Водно

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Подвиг за почит: Сања Николовска Најдовски 19 пати едноподруго се искачи од Средно Водно до Врвот

Редакција
Сања Николовска Најдовски е првата жена во Македонија која што успеа да го заврши предизвикот „еверестинг“ качувајќи го Средно Водно – Врв 19 пати со...
Македонија

Забраната за движење во шуми не ги опфаќа заштитените подрачја Водно, Гази Баба и другите национални паркови

Редакција
Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски на денешната прес-конференција истакна дека мерката за забрана во шумите не е целосна, туку делумна и е...
Локално ТОП СТОРИИ

На Водно ќе нема движење од 18 часот до 6 наутро, за да се спречат забавите и собирањата

Редакција
Владата го разгледа и го усвои записникот од четвртиот состанок на Главниот оперативен кризен штаб за обезбедување целосна координација во врска со спречувањето на внесување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Полицијата растера поголема група млади на Водно: Апел да се почитуваат мерките против коронавирусот

Редакција
Во врска со препораките на Владата за преземање на мерки за расчистување на поголеми групи на луѓе јавни простори, како една од мерките за справување...
Локално

На девојка и се запалило возилото на Средно Водно

Редакција
На 01.02.2020 во 13.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на Средно Водно настанал пожар во патничко возило „пежо 308“, со скопски...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Планинари чистеа на Водно и наместо да слушаат „браво“, ќе беа посреќни некој да се приклучеше

Редакција
Здружението Explore The Mountains одлучи денеска 19 јануари да го посвети на чистење на патеките на Водно. „Акцијата започна со чистење на планинарската патека што...
Локално ТОП СТОРИИ

(ФОТО) Дали е возможно: Уништен видиковецот на врвот на Водно

Редакција
Непознати сторители деновиве уништиле еден видиковец на јужната страна на врвот на Водно. При вандалскиот чин урната е дрвената конструкција, а потоа истата е кршена...
Локално

Од утре Жичарницата на Водно ќе работи до 17 часот

Никола Осило
Од утре почнува зимското работно време на Жичарницата на Водно. Како што соопшти ЈСП – Скопје, Жичарницата ќе работи од 10 до 17 часот. Последното...
Е-излог ТОП СТОРИИ

Една супер година со Superdry: Супер активација за еден супер роденден

Редакција
Британскиот бренд Superdry прославува една година во Македонија. За таа цел за сите љубители на брендот подготвивме интересен настан за една поинаква роденденска прослава. Бидете...
Локално

Тешко повреден скопјанец по пад од велосипед на Водно

Никола Осило
На 06.08.2019 во 21,30 часот било пријавено дека на локален пат Скопје – Водно Г.А.(39) од Скопје управувајќи велосипед „Крос“, изгубил контрола и паднал, при што...