еМагазин

Tag : свадба

Македонија

Во кластерот „Свадба“ има 14 позитивни на Ковид-19 и не е познат ниту еден контакт

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) помага кога не можеме да доставиме одредени решенија, но сега веќе ќе мора тоа да се решава и на друг...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Мекици Охрид“, „Слава Ресен“, „Свадба Скопје“, „Ифтарски вечери“ и „Погреби“: Во Македонија има 40 големи кластери

Редакција
Решенија на позитивни лица со Ковид-19 се издадени во Чаир, Гази Баба, Аеродром, Сингелиќ и Сарај. Епидемиолошките анкети укажуваат на бројни семејни кластери. Во периодот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Свадбата во Чаир нов кластер, 14 заразени со корона вирусот: Ем не почитуваат мерки, ем не соработуваат со епидемиолози

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека свадбата која што се одржа во Чаир, е нов кластер на заболени од корона вирусот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Има заразени лица со корона вирусот, поради свадба што ја правеле дома

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека има заразени со корона вирусот од свадба што се правела дома. Тој додаде дека гостите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Во угостителските објекти свадбите и родендените остануваат забранети, што пишува во Протоколот

Редакција
Протоколот за отворање и работа на угостителските објекти за исхрана утврдува дека работното време е ограничено од 08:00 часот до 22:00 часот, и се дозволува...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Бидна и свадбата на екс министерот Николовски, чест му направи и Заев

Редакција
Поранешниот министер за земјоделство, водостопанство и шумарство и генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски вчера правеше свадба. Свадбата беше во скопскиот хотел Александар Палас, а...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Ексклузивни фотографии од свадбата на пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири

Редакција
Пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири се ожени за Бисера Јордановска, поранешна директорка на телевизијата Алсат-М, каде Зекири порано работеше како новинар и беше...
ЖИВОТ

По втор пат се ожени пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири, кум бил Заев

Редакција
Пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири се ожени за Бисера Јордановска, поранешна директорка на телевизијата Алсат-М, каде Зекири порано работеше како новинар, објави порталот...
ЖИВОТ

(Фото) Се ожени генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски

Редакција
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски се ожени викендов со неговата девојка Андријана Јакимовска. Неодамна, неговата девојка објави на Фејсбук заедничка фотографија од Порторож која...
Македонија

(ВИДЕО) Таткото на другото рането момче го демантира пратеникот на ДУИ, Адеми: Тој пукаше на свадбата

Редакција
За телевизијата Алсат М, Јусуф Биљали, таткото на момчето кое беше рането со пиштол на свадба во тетовска Мала Речица, пред околу еден месец, кога...