еМагазин

Tag : реакција

Бизнис

Вработените во обложувалниците: Во ниту еден објект не смеат да влегуваат малолетници

Редакција
Здружение на вработени во сектор игри на среќа реагираат на кампањата „Антикоцкање“. Тие жалат што не отстапуваат од пристапот преку жестока негативна кампања, која трае веќе
ЖИВОТ

Реакција на „На Точак“ по сообраќајката во Пинтија: Стоп за улици УБИЈЦИ во населени места

Редакција
Критичната маса „На Точак“ која се залага за подобра инфраструктура за возење велосипеди низ градот, реагира по повод сообраќајката во Пинтија во која загинаа двајца
Македонија

ЗНМ со реакција за рекламите на Владата платени со пари од СДСМ

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија реагира на рекламирањето во приватните медиуми за работата на Владата во последните две години нарачани и платени со пари на
Македонија

Хелсиншки комитет со реакција на говорот на омраза од страна на навивачките групи на плоштадот Македонија и социјалните мрежи

Редакција
По повод вчерашната прослава на ракометниот клуб „Вардар”, до Хелсиншкиот комитет за човекови права пристигнаа голем број пријави за регистриран говор на омраза од страна
Македонија

Алијанса за Албанците за албанското знаме на Самоилова тврдина: Не се променил дискриминаторскиот менталитет

Редакција
Во врска со случајот на охридската тврдина, а кој што во медиумите беше презентиран со голема помпозност дека од страна на група посетители Арбреши од Италија
Македонија

Реакција на Иванов за постапките на Антикорупциска: Указите се донесени согласно Уставот

Редакција
Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, најостро реагира за политичката одлука на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) да поднесе прекршочни пријави против Претседателот
Македонија

СДСМ: Не е точно дека постои апликација која прибира податоци од граѓаните

Редакција
Не е точно дека постои апликација, како лажно што обвинува ВМРО-ДПМНЕ, ниту пак дека е прекршен изборниот процес или личните права на граѓаните, најмалку дека
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Со 3.300 повеќе вработени во администрацијата, се покажа заевизмот на дело

Редакција
Од позиција на опозиција СДСМ, Зоран Заев и сите околу него потенцира колку е обемна и неефикасна македонската јавна администрација, говореа за критериумите на Европската
Македонија

Белопета: Врапчињата ќе запеат и за „Скопскиот џез фестивал“, па наскоро ќе ја дознаеме и целата содржина на песната

Редакција
Директорот на „Скопски џез фестивал“, Оливер Белопета реагира на изјавата на министерот за култура, Асаф Адеми синоќа во воведниот дел на Топ тема на телевизија Телма,
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео) Притисокот кон Заев за Лагадин се зголемува: Мала е границата од херој до злосторник

Редакција
Притисокот од страна на јавноста кон премиерот Зоран Заев се зголемува, откако даде изјава дека хотелот во Лагадин ќе се гради. Денеска, по повод Лагадин,