еМагазин

Tag : политичари

Македонија ТОП СТОРИИ

Максим Димитриевски најомилен, Али Ахмети најнеомилен политичар во Македонија

Редакција
Лидерот на ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски е најомилен, а Али Ахмети, лидерот на ДУИ е најнеомилен политичар во Македонија, покажува последното мултинационално...
Македонија ТОП СТОРИИ

Бугарско МНР ја повикало амбасадорката Руси, заради изјавите на Пендаровски за малтретирањето на македонското малцинство во Бугарија

Редакција
Македонската амбасадорка во Софија, Агнеса Руси Поповска била повикана на средба во тамошното Министерство за надворешни работи, по повод „неодамнешните јавни коментари на политичари од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Граѓаните не веруваат во ниту еден политичар, Мицкоски со најголем рејтинг: Анкета на Институтот за истражување на политики и добро владеење

Редакција
Најголем дел од испитаниците – 40,5 отсто, во анкета на Институтот за истражување на политики и добро владеење од Скопје, рекле дека не веруваат во ниту...
Балкан

(Видео) Српски политичари во програма во живо се полеваа со вода и навредуваа

Редакција
Српски политичари во програма во живо на српската телевизија „Хепи“ се полеваа со вода и навредуваа. Станува збор за потпретседателката на Српската радикална партија, Андријана Арнаутовиќ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Деца од „Мал битолски Монмартар“ се сретнале со бугарски политичари, институциите формираат предмет

Редакција
Министерството за внатрешни работи го известило Јавното обвинителство за случајот со „Мал битолски Монмартар“, откако деца од оваа културна установа во повеќе наврати имале средби...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лидерите на Македонија мора да го ограничат политичкото мешање во судството, вели Стејт департментот

Редакција
САД ќе продолжат да поддржуваат влади, партнери од граѓанското општество, независни медиуми и граѓани во борбата против организираниот криминал и искоренување на корупцијата, велат од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Дури 40% од граѓаните не веруваат во ниеден политичар, следи Мицкоски, па Ахмети: Анкета на ИПИС

Редакција
Речиси 40% од граѓаните во Македонија не веруваат во ниту еден политичар, покажува телефонската анкета на Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС). На прашањето...
Македонија ТОП СТОРИИ

Евроамбасадорот Гир без коментар за изјавите на Ахмети и Ковачевски: Слободата на медиумите и изразувањето е темелна вредност на ЕУ

Редакција
Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска изјави дека слободата на медиумите и изразувањето е темелна вредност на ЕУ и камен темелник на демократијата. Гир, кој денеска заедно...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Од марихуана во бизнис со струја: Во што инвестираат членови на семејствата на функционерите и политичарите

Редакција
Ако до пред неколку месеци најатрактивен бизнис за членови на потесното и поширокото семејство на македонските политичари и функционери беше бизнисот со одгледување на марихуана...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Бугарски пратеници, министри, полициски функционери изнајмувале жиголо, некои не му платиле, па пред камера тој си ги бара парите

Редакција
Бугарија ја тресе скандал откако машкиот ескорт Јордан Јорданов обелодени дека негови сексуални услуги користеле пратеници, министери и високи функционери на полицијата, пишуваат бугарските медиуми. Меѓу нив...