еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Иванов денеска ќе ја предаде функцијата на Пендаровски: Детали за церемонијата во Вила Водно

Денеска во Кабинетот на претседателот „Вила Водно“, во 13:45 часот ќе се одржи официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател со највисоки воени и државни почести.

„По свечената церемонија, предвидено е претседателот д-р Ѓорге Иванов и претседателот д-р Стево Пендаровски да одржат тет-а-тет средба, по што ќе следува и заедничка средба на двајцата претседатели со вработените во Кабинетот на Претседателот“, информираат од кабинетот на претседателот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Церемонија во Вила Водно: Листа на гости кои ќе присуствуваат на инаугурацијата на Пендаровски

И Вучиќ утре во Скопје на инаугурцијата на Пендаровски

(Фото) Пендаровски испратен од колегите: Од кое работно место заминува за претседател

Кој ќе присуствува на инаугурацијата на Пендаровски в недела

Фото: Кабинет на претседателот

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Спасовски: Водењето истрага не значи градба на зграда, истрагите нема да ги водиме преку медиумите

Редакција

(Фото) Американската амбасада во Скопје во боите на виножитото во чест на ЛГБТИ Месецот на гордоста

Редакција

Колку мобилни и се одземени на Катица Јанева и кој телефон е форматиран?

Редакција