еМагазин

Tag : градоначалник

Македонија

Градоначалникот на Росоман е негативен, иако имал контакт со фудбалерите кои се позитивни на корона вирусот

Редакција
Имам негативен тест за Ковид-19 и нема потреба да бидам во изолација. Ова го нагласи градоначалникот на Росоман, Бранко Јанев, откако еден фудбалер во росоманскиот...
Балкан

Градоначалникот на Лерин им препорачува на неговите сограѓани да ги ограничат патувањата во Македонија

Редакција
Ги молам и им препорачувам на моите сограѓани да го ограничат нивното движење кон Северна Македонија, вели градоначалникот на Лерин (Флорина), Василис Јанакис во неговата...
Македонија

Покрај градоначалникот Георгиевски, уште еден вработен во Општина Гази Баба е позитивен на корона вирусот

Редакција
Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, поради хронична болка во пределот на бубрезите на ден понеделник 08 јуни, а по извршен медицински преглед и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Градоначалникот на Чешиново-Облешево негативен на корона вирусот, од утре почнува со работа

Редакција
Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев добил два негативни резултати од тестирањата на корона вирусот, со што по двонеделната домашна изолација од утре ќе се...
Македонија

Градоначалникот Велковски: Во Свети Николе, нема заразени од Ковид-19, да не се шират лажни вести

Редакција
Општина Свети Николе одлично се справува со пандемијата, досега во оваа Општина нема регистрирано ниту едно лице позитивно на коронавирусот, информираше денеска на својот Фејсбук...
Македонија

Прв случај на коронавирусот во Пехчево, градоначалникот повика да не се шири паника и дезинформации

Редакција
Во Пехчево е регистриран првиот случај на коронавирусот. Информацијата преку Фејсбук вчера ја соопшти градоначалникот на Општината, Драган Тренчовски. “Денес, кога на територијата на Пехчевскиот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски заболен од корона вирусот

Редакција
Кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски информираше дека е заболен од корона вирусот. „Сега ги добив најновите резултати за новите позитивни лица во Куманово, вкупно четириесет мои...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прв функционер во Македонија: Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

Редакција
Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев вчера добил известување дека е позитивен на коронавирусот, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“...
Македонија

Градоначалникот на Велес и неговото семејство негативни на коронавирусот

Редакција
Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, кој пред неколку дена соопшти дека е во изолација, бидеќи неговата сопруга прегледувала дел од заболените со коронавирусот во градов,...
Македонија

Градоначалникот на Велес превентивно во изолација, неговата сопруга прегледувала двајца од заразените со коронавирусот

Редакција
Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, од вчера е во домашна изолација поради тоа што неговата сопруга прегледувала двајца од тројцата заразени пациенти со коронавирусот од...