еМагазин

Tag : градоначалник

Македонија ТОП СТОРИИ

Прв функционер во Македонија: Градоначалникот на Чешиново-Облешево позитивен на коронавирус

Редакција
Градоначалникот на Општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев вчера добил известување дека е позитивен на коронавирусот, откако заедно со сопругата направил две тестирања на приватните клиники „Систина“...
Македонија

Градоначалникот на Велес и неговото семејство негативни на коронавирусот

Редакција
Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, кој пред неколку дена соопшти дека е во изолација, бидеќи неговата сопруга прегледувала дел од заболените со коронавирусот во градов,...
Македонија

Градоначалникот на Велес превентивно во изолација, неговата сопруга прегледувала двајца од заразените со коронавирусот

Редакција
Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, од вчера е во домашна изолација поради тоа што неговата сопруга прегледувала двајца од тројцата заразени пациенти со коронавирусот од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична пријава за поранешниот битолски градоначалник Владимир Талески

Редакција
Општина Битола поднесе кривична пријава против поранешниот битолски градоначалник Владимир Талески заради злоупотреба на службената положба при донесувањето акт за легализација на Планинарскиот дом „Копанки“...
Македонија

Судска опомена за градоначалникот Курто Дудуш, кој призна дека го нападнал Демир Исмаил

Редакција
Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш доби судска опомена откако денеска на судењето призна дека го нападнал Демир Исмаил на одржувањето на ромскиот бал и изрази...
Македонија

Поранешен градоначалник на Демир Капија обвинет за злоупотреба на службената положба

Редакција
Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен акт против поранешен градоначалник на Општина Демир Капија за кривично дело – Злоупотреба на службената положба и овластување од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(ВИДЕО) Градоначалничката на Битола со стој на глава отвори училишна сала

Редакција
Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска денеска направи стој на глава на промоцијата на  новата сала на ОУ „Трифун Пановски“ во Битола порака до младите, пренесува...
Македонија

Петмина соработници на поранешниот градоначалник Стевчо Јакимовски призна вина за случајот „Инес“

Редакција
Оценката на обвинителниот акт во кој се обвинети 11 лица меѓу кои и поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски за незаконската легализација на објекти...
Македонија ТОП СТОРИИ

Стевчо Јакимовски обвинет за злоупотреби и бесправно градење додека бил градоначалник

Редакција
По сеопфатна истражна постапка, надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот кривичен суд – Скопје, достави...
Локално

Кривична пријава за ексградоначалникот на Кавадарци

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во...