еМагазин

Tag : Конзул

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Фросина Ременски која е именувана за конзул во Венеција

Редакција
Поранешната функционерка на владејачката СДСМ, Фросина Ременски е именувана за генерален конзул и шеф на генералниот Конзулат на Македонија во Венеција, Италија. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Фросина...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фросина Ременски именувана за конзул на Македонија во Венеција

Редакција
Фросина Ременски од владејачката СДСМ, е именувана од страна на Владата за генерален конзул и шеф на генералниот Конзулат на Македонија во Венеција, Италија. Таа...
Македонија

Албан Малиќи назначен за почесен конзул на Мексико во Македонија

Редакција
Албан Малиќи е назначен за почесен конзул на Мексико со седиште во Скопје, соопштија вчера од Министерството за надворешни работи. Министерот за надворешни работи Бујар...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Живко Мукаетов стана почесен конзул на Норвешка во Македонија

Редакција
Почесен Конзулат на Кралството Норвешка денеска беше отворен во просториите на „Алкалоид АД“ Скопје, чиј генерален директор Живко Мукаетов ќе ја врши функцијата на почесен...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Директорот на Витаминка, Сашо Наумоски стана почесен конзул на Украина во Македонија

Редакција
Во присуство на дипломатскиот кор, претставници на Министерството за надворешни работи и локалната власт во Прилеп беше отворено почесното конзуларно претставништво на Украина во Македонија....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Македонец загина во сообраќајка во Малта, Почесниот конзулат на Малта ќе помогне за враќање на неговото тело во Македонија

Редакција
Почесниот конзулат на Малта во Македонија, по добиени информации од медиумите за трагичната несреќа на млад Македонец на Малта, стапи во контакт со семејството на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Немало никаков предлог за конзул во Њујорк на затворена седница, тврди Груби

Редакција
Вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска изјави дека нема никаква одлука и Владата нема именувано генерален конзул во...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР се огласи: Македонија има конзул во Тотова, САД, засега не е предвидена негова замена

Редакција
Министерството за надворешни работи денеска излезе со реакција во врска со објавите за испраќање конзул во Њујорк. –Би сакале да реагираме на бројните објавени нецелосни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Владата ниту потврдуваат, ниту демантираат дека телевизиска презентерка е назначена за конзул во Њујорк

Редакција
Владините портпароли Душко Арсовски и Муамет Хоџа на денешната прес-конференција не потврдија дали Владата на затворениот дел од вчерашната седница одлучила Бесмира Ејупи да биде...
Македонија ТОП СТОРИИ

28 годишна телевизиска презентерка предлог на Владата за генерален конзул во Њујорк

Редакција
Дваесет и осумгодишната телевизиска презентерката Бесмира Ејупи е предлогот на Министерството за надворешни работи и на Владата за нов генерален конзул на Македонија во Њујорк,...