еМагазин

Tag : РЕК Битола

Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ распиша нов тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола тежок 4,7 милиони евра

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје (ЕЛЕМ) распиша тендер за набавка на услуга за ископ на јаглен, меѓуслојна и кровинска јаловина во ПЕ Рудници, РЕК
Бизнис ТОП СТОРИИ

„СВ-Инвест“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за текнолошко чистење во РЕК Битола тежок 809.000 евра

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје (ЕЛЕМ) по распишаниот тендер за набавка на услуга од технолошко чистење на БТО системите во ПЕ Рудници, РЕК Битола
Македонија ТОП СТОРИИ

Братот и сопругот на Мира Дизел ќе дадат отказ, синот не

Редакција
Во врска со роднинските вработувања, конечно се огласи на Фејсбук и пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска. Таа информира дека нејзниот сопруг ќе се откажел од временото
ЧИСТА ОКОЛИНА

РЕК Битола е еден од најголемите загадувачи во Европа

Никола Осило
Шеснаесет термоелектраните од Западен Балкан емитуваат повеќе загадување на сулфур диоксид отколку 250-те термоелектрани во Европската унија, стои  во извештајот насловен „Хронично загадување со јаглен
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Одма се чуствува дека имаме Антикорупциска“: Твитер за тоа дека баџанакот на Џафери ќе ја „проверува“ Мира Дизел

Редакција
Антикорупциска комисија ќе разгледува дали имало корупција при вработувањата на синот и братот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска во државните компании ЕЛЕМ и РЕК
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Кучето на Мира Дизел вработено во гранична полиција“: Твитер „експлодира„

Редакција
Освен синот, во РЕК Битола, која е дел од државната компанија ЕЛЕМ, се вработил и братот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска. Информацијата предизвика лавини
Македонија

А1он: По синот, во РЕК Битола вработен и братот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

Редакција
Братот на пратеничката Мира Стојчевска од вчера е вработен во РЕК „Битола“ (дел од ЕЛЕМ), дознава А1он. Ова вработување доаѓа истовремено со вработувањето на нејзиниот
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тендер „тежок“ 3,5 милиони евра: ЕЛЕМ ќе користи помошна механизација за РЕК Битола од „Марковски компани“

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје по распишаниот оглас за ангажирање на помошна механизација за потребите на рударска оператива во ПЕ Рудници, РЕК Битола склучи
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ распиша мултимилионски тендер за ископ во РЕК Битола

Никола Осило
АД Електрани на Македонија – Скопје распиша тендер за ископ на јаловина во микролокација 6 РЕК Битола. Проценетата вредност на догоровот без ДДВ е 70.000.000
Бизнис ТОП СТОРИИ

Српската „Кедра“ го доби мултимилионскиот тендер на ЕЛЕМ за набавка на резервни делови за РЕК Битола

Никола Осило
АД „Електрани на Македонија“ (ЕЛЕМ) по распишаниот тендер за набавка на резервни делови и опрема за парна турбина за ПЕ Термоелектрани, РЕК Битола склучи договор