еМагазин

Tag : пратеник

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил бившиот пратеник Томислав Тунтев, сега нов директор на АЦВ

Редакција
Сега веќе поранешниот пратеник и кординатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев, и официјално е новиот генерален директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, која
Македонија

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на денешната пленарна седница ја констатира оставката на пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав
Македонија

Пратеникот на СДСМ Томислав Тунтев си поднесе оставка

Редакција
Томислав Тунтев го информираше Собранието дека си поднел оставка како пратеник и координатор на пратеничката група на СДСМ. Се очекува неговата оставка да биде констатирана
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

На избеганиот Груевски за сега му плаќаме 4 адвокати и му даваме пратеничка плата

Редакција
Додека по речиси месец и пол, уште чекаме од властите да ни кажат како избега поранешниот македонски премиер, Никола Груевски, сега политички азилант во Унгарија,
Македонија

(ВИДЕО) Обвинетиот пратеник Љубен Арнаудов бара 50 евра за изјава

Редакција
Обвинетиот за настаните во македонското Собрание од 27 април лани, пратеник Љубен Арнаудов, кој излезе од домашен притвор неколку дена пред гласањето за стартот на
Македонија

Никица Корубин од ЛДП ќе делува како независен пратеник

Редакција
Никица Корубин од Либерално-демократската партија на својот Фејсбук профил, најави дека од денеска ќе настапува како независен пратеник и во рамки на ЛДП ќе делува како
Македонија

Груевски додека има мандат ќе зема пратеничка плата, која ќе му се намалува

Редакција
Во врска со платата на Никола Груевски, кој е пратеник, и кој избега и доби политички азил во Унгарија, претседателот на Собранието, Талат Џафери, на
Македонија ТОП СТОРИИ

Собранието му го одзеде пратеничкиот имунитет на Груевски

Редакција
Со 62 гласа „за“ Собранието на Република Македонија вечерва, без расправа, на пленарна седница ја прифати препораката на Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања за
МОЈ СТАВ

По бегството: Ќе продолжи ли Никола Груевски да ја зема пратеничката плата?

Никола Осило
Илјадници прашања и дилеми отвори бегството на екс-премиерот Никола Груевски во Унгарија, каде, како што самиот најави преку неговиот Фејсбук-профил, ќе бара политички азил. Освен
Македонија ТОП СТОРИИ

Цела листа: Како гласаа пратениците за пратеничкиот мандат на Груевски

Редакција
Од листингот на Собранието може детално да се види како гласаа пратениците во Собранието вчера за одземањето на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер и лидер