еМагазин

Tag : пратеник

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Дарко Каевски, еден од обвинетите во случајот со спортските ваучери на АМС

Редакција
Еден од 12. обвинети во случајот за злоупотреба на спортските ваучери на Агенцијата за млади и спорт (АМС) е и пратеникот на владејачката СДСМ, Дарко...
Македонија ТОП СТОРИИ

Муса Ибраими од ДУИ е новиот пратеник во македонското Собрание

Редакција
Муса Ибраими од владејачката ДУИ е новиот пратеник во македонското Собрание. Тој доаѓа на местото на Талат Џафери од ДУИ, кој стана технички премиер во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Муса Ибраими, нов пратеник во Собранието, на местото на Талат Џафери

Редакција
Поранешниот новинар и пратеник на ДУИ, Муса Ибраими е новиот пратеник во македонското Собрание. Тој доаѓа на местото на претседателот на Собранието, Талат Џафери, кој...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Јован Митрески, кој ќе го замени Талат Џафери

Редакција
Пратеникот на СДСМ, Јован Митрески ќе го замени актуелниот претседател на македонското Собрание, Талат Џафери, кој ќе стане технички премиер. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Јован Митрески ќе...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Скендер Реџепи, кој формираше нова партија – „Народно движење“

Редакција
Скендер Реџепи Зејди, формираше нова партија, „Народно движење“, на која ќе и биде и претседател. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Скендер Реџепи Зејди формираше нова партија – Народно...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Игор Јанушев, кој доби условна казна за набавката на кинеските автобуси

Редакција
За предметот „Дизајн“, кој се однесува на набавката на кинеските автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) – Скопје, пратеникот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанев, доби...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е пратеникот од СДСМ кој не гласаше за дневниот ред за седницата за уставните измени, но и за францускиот предлог

Редакција
Диме Велковски, пратеникот од владејачката СДСМ, вчера не беше присутен во Собранието и не гласаше за усвојување на дневниот ред за седницата за уставните измени....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил пратеникот на Беса, Зендели, кој поднесе фиктивна оставка

Редакција
По министрите на ДУИ, кои поднесоа фиктивни оставки, условени со гласањето на ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени, фиктивна оставка поднесе и пратеникот на Беса, Фадиљ Зендели,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Мерита Колчи Коџаџику, поранешната пратеничка на ДУИ, која стана независна

Редакција
Поранешната пратеничка на владејачката ДУИ, Мерита Колчи Коџаџику, заедно со поранешниот пратеник на партијата, Изет Меџити, дел од т.н. огнени, соопштија дека ќе делуваат како...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил пратеникот на Беса, Бастри Бајрами, кој ќе дејствува како независен

Редакција
Пратеник на Беса, Бастри Бајрами соопшти дека ќе дејствува како независен. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Пратеникот на Движењето Беса, Бастри Бајрами од денеска ќе дејствува како независен...