еМагазин

Tag : портрет

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е разрешената министерка Рашела Мизрахи

Редакција
Докторката на науки по биохемија, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во преодната влада. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Мицкоски со заедничка...
Забава

(Фото) Атиџе доби портрет изработен од коса

Редакција
Ѕвездата на македонскиот документарец “Медена земја“, Атиџе Муратова доби портрет изработен од коса. Портретот кој го направи за да и даде подршка во трката за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Која е Санела Шкријељ, новата заменик министерка за труд и социјална политика

Редакција
Санела Шкријељ е новата заменик министерка за труд и социјална политика во техничката влада. Приватно Родена е на 22.04 1981 година. Какво образование има Таа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Која е Славјанка Петровска, заменик министерката за внатрешни работи

Редакција
Славјанка Петровска е новата заменик министерка за внатрешни работи, предлог на владејачката СДСМ. Какво образование има Дипломирала на Правниот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Која е Гордана Димитриеска Кочоска, новата заменик министерка за финансии

Редакција
Нов заменик министер за финансии, како предлог на ВМРО-ДПМНЕ е Гордана Димитриеска Кочоска. Какво образование има Димитриеска Кочоска е Магистер по економски науки на Универзитетот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Кој е Цветан Трипуновски, новиот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство

Редакција
Цветан Трипуновски како предлог на ВМРО-ДПМНЕ е новиот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство во техничката влада.. Работно искуство Тој веќе има работено во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Која е Невенка Стаменковска Стојковски, новиот заменик министер за информатичко општество и администрација

Редакција
Сега веќе поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска Стојковски е новиот заменик министер за информатичко општество и администрација во техничката влада. Какво работно искуство има...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Рашела Мизрахи, биохемичарката која стана министерка за труд и социјална политика

Редакција
Докторката на науки по биохемија, Рашела Мизрахи е новата министерка за труд и социјална политика во преодната влада. Какво образование има Мизрахи, докторирала на Универзитетот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Мила Царовска, од активиска до вицепремиерка за економски прашања

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска е новата вицепремиерка за економски прашања, откако Кочо Анѓушев поднесе оставка. Која е Царовска професионално? Дипломирала...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Наќе Чулев, од оперативен разузнавач до технички министер за внатрешни работи

Редакција
Наќе Чулев, предлог на опозициската ВМРО-ДПМНЕ е новиот технички министер во преодната Влада. Какво образование има? Според неговата официјална биографија во 1994 година завршил воена...