еМагазин

Tag : роденден

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Џафери сечеше торта за роденденот во Влада, на гости му дојде семејството

Редакција
На техничкиот премиер Талат Џафери вчера за неговиот 62. роденден во Владата неговото семејство му донесе торта со натпис „Среќен роденден премиере“. Лични честитки за...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Клиника Жан Митрев 24 години – 1 милиони прегледи и 400 000 успешни приказни 

Редакција
Високи стандарди во медицината, сертификат од Joint Commission International, првата операција на отворено срце во Македонија се само дел од достигнувањата на Клиника Жан Митрев...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Документарен филм за Тоше „Једини“, ќе биде промовиран по повод неговиот роденден

Редакција
Општина Крушево со низа активности денеска ќе го одбележи 43. роденден на Тоше Проески. Во тек е крводарителска акција која ќе трае до 16 часот,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Али Ахмети славел роденден со татко му на Дрин Ахмети

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, својот 65. роденден го прославил во друштво на неговиот брат Фекри Ахмети, кој е татко на Дрин Ахмети, кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ахмети пеел во кабинетот на Груби, не за роденденот, туку за Денот на албанската азбука

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети пеел во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби во зградата на Министерството за политички систем и односи помеѓу заедниците...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Ахмети пак славеше роденден во кабинетот на Груби, со цигари и музика

Редакција
Лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети својот 65. роденден повторно го славеше во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби во Министерството за политички систем и...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Фото) Еден од најстарите весници во Македонија, „Вечер“ го слави 60. роденден

Редакција
Весникот „Вечер“ го слави својот 60. роденден. Првиот број на „Вечер“ излегол на денешен ден во 1963 година, со што овој весник е втор најстар...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ист Гејт Мол слави втор роденден

Редакција
Овој викенд, на 4 и 5 ноември, Ист Гејт Мол го прославува својот втор роденден, информираат од таму. Роденденската забава овој пат е поинаква и...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Видео) Среќен осми роденден Бреинстер!

Редакција
Меѓународната едукативно-технолошка организација Бреинстер (Brainster) го прославува својот осми роденден! Од стартап, со само еден вработен и седум инструктори, но со силна желба и јасна...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Видео) Чептер 4 – 13 години експерт за успешни комуникации

Редакција
Да ја одржите магијата во комуникацијата свежа и успешна 13 години, бара посветеност која во Друштвото за комуникациски менаџмент Чептер 4 ја крунисавме со уште...