еМагазин

Tag : роденден

ЖИВОТ

(Фото) Министерот Димитров наполни 47 години, на Фејсбук објави фотографија со синот Калин, кој исто слави роденден

Редакција
Министерот Никола Димитров наполни 47 години. На својот Фејсбук профил објави заедничка фотографија со синот Калин, кој денеска исто така слави роденден. „Фала ви знајни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Седум години „Лице в лице“

Редакција
Планетата Земја е кревок, ранлив организам, за кој ако не покажеме љубов, грижа и одговорност, ќе дозволиме да ни се случи алармантно одбројување кое води...
ЖИВОТ

(Фото) Бујар Османи слави роденден, а ја откри и роденденската желба

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска го прослави 40. роденден и по тој повод во Секретаријатот за европски прашање сечеше торта. Неговата желба е...
Забава

(Видео) Селма Хаек со маријачи бенд и „игриво“ деколте го прослави 53. роденден

Никола Осило
Една од најпознатите мексикански актерки Селма Хаек вчера го прослави 53. роденден. Во друштво на најблиските и препознатливиот маријачи бенд таа со песна го прослави...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Скопската Зоолошка наполни 93 години

Редакција
Скопската Зоолошка градина денеска го прослави својот 93 роденден. Погледнете како изгледаше прославата, на која присуствуваа илјадници граѓани: ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Фото) Запознајте ги супер хероите...
Забава

Сергеј Варошлија со емотивна порака му честиташе роденден на Боки 13

Никола Осило
Да сакаш на другар да му честиташ роденден, а тој да не може да ја прими искрената честитка, напиша ТВ-водителот Сергеј Варошлија на својот Фејсбук...
Забава

(ВИДЕО) Мадона наполни 61 година, како го прослави роденденот?

Редакција
Поп кралицата Мадона вчера наполни 61 година. На своите профили на социјалните мрежи постираше фотографија на која е облечена како генерал, но и видео од...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на 29. роденден на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска го прослави својот 29. роденденден. Свое обраќање имаше лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, а меѓу присутните беше и поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кој дојде на одбележување на роденденот на кралицата Елизабета во Британската амбасада

Редакција
Британската амбасада синоќа го одбележа роденденот на кралицата Елизабета. Таа е родена на 21 април, но официјалниот роденден и се слави втората сабота во јуни....
ЖИВОТ

(Фото) Петре Шилегов го прослави 50-от роденден, тортите што ги добил ги подарил

Редакција
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов го прослави 50-от роденден, но тортите што ги добил на подарок, ги подари. „Ви благодарам на сите за роденденските честитки. Моите...