еМагазин

Tag : медиуми

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Фонд за поддршка на македонските онлајн медиуми!

Редакција
Автор: Борис Ефтимовски, marketing365.mk Вонредните мерки во насока на спречување на ширењето на корона-вирусот и како последница на тоа кризата во целата економска дејност, неминовно...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: „Тепачка“ за пари од изборите меѓу македонските медиуми

Редакција
Дури 45 телевизии, 53 радија, 12 печатени медиуми и 235 интернет портали се најдоа во регистарот на медиуми на Државната изборна комисија за предвремените парламентарни...
Македонија

Советот за етика повикува на внимателно и одговорно известување околу корона вирусот

Редакција
Во врска со појавата на случај на корона вирус во државата, Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) повикува медиумите да се однесуваат професионално...
Бизнис

Кои печатени медиуми добија најмногу пари од Владата

Редакција
Владата го објави списокот со 12-те печатени медиуми што добија субвенции преку Програмата за поддршка за печатење и дистрибуција на печатени медиуми за 2019 година....
Бизнис

12 печатени медиуми добија 43,9 милиони денари од државата

Редакција
Владата усвои информација за реализација на Програмата за поддршка за печатење и дистрибуција на печатени медиуми за 2019 година, информираат од владината прес служба. –...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

И еМагазин е дел од него: Од денеска достапен Регистарот на професионални онлајн медиуми „Промедиа“

Редакција
Од денеска за јавноста е достапен Регистарот на професионални онлајн медиуми „Промедиа“, www.promedia.mk. На него во првата фаза се најдоа 67 медиуми кои ги исполнуваат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Веста за апсењето на актерката Силвија Стојановска одекна на Балканот

Редакција
Медиумите од повеќе балкански земји објавија информации по неочекуваното приведување и одредувањето на куќен притвор за познатата македонска актерка Силвија Стојановска. „Србија данас“ пишува дека...
Локално

СЕММ: Саморегулацијата е цврсто настојување на медиумските професионалци да го одржуваат дијалогот со јавноста

Редакција
„Саморегулацијата е цврсто настојување на медиумските професионалци да го одржуваат дијалогот со јавноста. Процесот на етаблирање на саморегулацијата е долг, но резултатите од него се...
Балкан

Грчките медиуми за одлуката на Бундестагот за старт на преговорите со Македонија и Албанија

Редакција
Германија: Зелено светло од Парламентот за пристапни преговори на Северна Македонија и Албанија“; „Европски тепих за Северна Македонија и Албанија поставува германскиот Парламент“; „Германско „да“...
БЕНЧМАРК

Шведска обезбеди 520.000 евра за проекти на граѓански организации и медиуми во контекст на ЕУ интеграција

Никола Осило
Кралството Шведска преку проектот Нордиска поддршка за напредок на Северна Македонија обезбеди 520.000 евра за поддршка на граѓански организации и медиуми со цел да се...