еМагазин

Tag : брат

Македонија ТОП СТОРИИ

И брат му на Агим Красниќи е меѓу уапсените во Косово

Редакција
Меѓу уапсените во Урошевач, Косово е и братот на Агим Красниќи, Бесим Красниќи, објави телевизијата Телма. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Агим Красниќи кој е во бегство 4...
Локално ТОП СТОРИИ

Брат во кумановско Габреш си ја убил сестрата и нејзиниот син, другиот внук е ранет

Редакција
Поради нерасчистени семејни односи 66-годишен жител на кумановското село Габреш денеска си ја убил сестрата и нејзиниот син, а другиот внук е ранет, информираа од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Талат Џафери има коефициент на интелегенција како Ајнштајн, можеби и поголем, вели братот на техничкиот премиер

Редакција
Талат Џафери од владејачката ДУИ е избран за премиер на техничката влада која ќе има мандат од 100 дена. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Каков имот пријавил Талат...
Локално ТОП СТОРИИ

Малолетник од Скопје го силувал малолетниот брат и уште едно дете

Редакција
На 15.08.2023 година полициски службеници од СВР Скопје извршиле службен разговор со малолетник од Скопје, поради сомнение дека извршил обљуба врз неговиот малолетен брат и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Објектот е купен со кредит што ќе го отплаќаме 20 години, реагираат од „ЕТЦ травел“ на пресот на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Од компанијата ЕТЦ Травел реагираат по обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека додека Артан Груби е вицепремиер, неговиот брат Ветон Груби на улицата „Македонија” во центарот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Братот на Груби купил деловен објект на улицата Македонија вреден половина милион евра, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Додека Артан Груби е вицепремиер, неговиот брат трупа огромен имот. Империјата Груби расте и зазема милионски димензии. Денес продолжуваме со откривање детали за бизнис империјата...
Локално ТОП СТОРИИ

19-годишник од селото Дреново ја силувал 11-годишната сестра

Редакција
Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 19-годишен жител на селото Дреново, осомничен дека сторил кривично дело – Полов напад врз...
ЖИВОТ

Почина братот на претседателот Пендаровски, Војче

Редакција
Братот на претседателот Стево Пендаровски, Војче, починал во сопствениот дом во скопската населба Мичурин, соопштија од Кабинетот на претседателот. -Увид на лице место на 27.08....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Верица Белчовска, чии органи досега спасија три животи, во Струмица каде на пешачки ја удри возило дошла за подобар живот

Редакција
Поради борба за подобар живот и невработеноста пред неполна година семејството на Верица Белчовска, која почина поради последици од сообраќајка, а чии што донари органи...
Локално

Кривопаланчанец нападнат од брат при семејна расправија

Редакција
На 06.02.2021 во 23.40 часот во Полициска станица Крива Паланка, Ш.С.(29) од Крива Паланка пријавил дека околу 21.00 часот при семејна расправија во неговиот дом...