еМагазин

Tag : лични документи

Македонија ТОП СТОРИИ

Лични документи можат да се подигнат и утре

Редакција
Во пресрет на претстојните претседателски избори што ќе се одржат во среда на 24. април, Министерството за внатрешни работи информира дека Одделот за граѓански работи,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Над 100.000 граѓани ги чекаат личните документи, пробиен е законскиот рок

Редакција
Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев прашан за застојот во издавање на личните документи денеска информираше дека над 100.000 граѓани ги немаат добиено...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе може да се гласа и со истечени лични документи

Редакција
Се најде решение за околу 100 илјади македонски граѓани кои поради тоа што немаат документи со новото име на државата немаше да можат да гласат...
Македонија ТОП СТОРИИ

100.000 граѓани за 50 дена до изборите можат да извадат документи, смета Џафери

Редакција
Техничкиот премиер Талат Џафери смета дека 100.000 граѓани, на 50 дена до изборите, имаат шанса да извадат лични документи, за да го остварат своето гласачко...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од утре во пунктот “Пролет“ ќе работат 14 базни станици, а од понеделник ќе работи во две смени

Редакција
Од утре во пунктот “Пролет“ во Скопје за сликање за лични документи ќе работат 14 базни станици, а од понеделник истиот ќе работи во две...
Македонија ТОП СТОРИИ

Oколу 1.000 лица дневно ќе може да се фотографираат за документи во новоотворениот пункт во Скопје

Редакција
Од денеска и официјално почнуваме со процесот на фотографирање за лични документи и земање биометриски податоци на граѓаните од Скопје, без претходно да се закажува...
Македонија ТОП СТОРИИ

Граѓаните ќе можат да вадат лични документи без закажување, во нов објект

Редакција
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави отворање простор со дополнителни работни позиции во Скопје каде што граѓаните ќе можат да дојдат по нови документи...