еМагазин

Tag : пролет

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Најавениот снег за викендов го зафати дебарскиот крај

Редакција
Најавениот снег за викендов, денеска го зафати дебарскиот крај, а според информациите од АМСМ снег врне и на Стража. Во другите делови од државата, има...
Локално ТОП СТОРИИ

Скопјани ќе можат електронски да проверат дали им е готов пасошот

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека граѓаните на Град Скопје од денеска ќе можат да проверат дали нивниот пасош е изработен или е во процес...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од утре во пунктот “Пролет“ ќе работат 14 базни станици, а од понеделник ќе работи во две смени

Редакција
Од утре во пунктот “Пролет“ во Скопје за сликање за лични документи ќе работат 14 базни станици, а од понеделник истиот ќе работи во две...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пролет среде зима: Од утре топло време, со температури над просекот за овој период

Редакција
Продолжува периодот на стабилно и суво време со пораст на температурите кои ќе бидат над просекот за овој период од годината, информира Управата за хидрометеоролошки...
Македонија ТОП СТОРИИ

Oколу 1.000 лица дневно ќе може да се фотографираат за документи во новоотворениот пункт во Скопје

Редакција
Од денеска и официјално почнуваме со процесот на фотографирање за лични документи и земање биометриски податоци на граѓаните од Скопје, без претходно да се закажува...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Променлива и постудена пролет, од мај се очекува затоплување

Редакција
За претстојниот празничен викенд за Велигден се најавува променливо време со дожд, грмежи и ветер. Невообичаеното поладно време за овој период од годината на почетокот на...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Денеска почнува пролетта, сончeво и топло време со температура до 21 степени

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе достигне...
Да помогнеме

„Волшебно велигденско дрво” во Рамстор Мол

Редакција
И оваа година по повод Велигден, во Рамстор мол традиционално ќе се одржи хуманитраната акција „Волшебно велигденско дрво“, информираат од компанијата. Оранизирана и овозможена благодарение...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Вистинска пролет: Денеска времето сончево и топло со температура до 24 степени

Редакција
Денеска времето ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе...