еМагазин

Tag : Александар Николоски

Македонија

Му бара оштета од 1.000 евра: Заев го тужи потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски

Редакција
Премиерот Зоран Заев го тужи потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, информираше денеска Николоски. “Сакам да ја информирам јавноста дека премиерот Зоран Заев поднесе тужба за...
Македонија

Заев ќе го тужи потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Николоски за изјава за “Рекет“

Редакција
Потпреседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, денеска на прес конфренција информираше дека добил тужба од премиерот Зоран Заев за изјава за случајот „Рекет“. „Имено во...
Македонија

Николоски: Го разрешвиме Јанчев заради несогласувања, не за поткуп на пратеници

Никола Осило
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва изјави дека Централниот комитет го разрешила потпретседателот на партијата Митко Јанчев поради несогласување со политиките на партијата, ставовите на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се причините: Сашо Мијалков и Никола Тодоров пред исклучување од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Централниот Комитет (ЦК) на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница побарал од матичните општински комитети да поведе дисциплинска постапка и да ги исклучат од членство Сашо Мијалков и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски побарал вонреден конгрес за да се гласа за негова доверба, ЦК на ВМРО-ДПМНЕ одбил

Редакција
На иницијатива на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Централниот комитет (ЦК) на партијата на синоќешната седница разгледал предлог кој што тој го дал за одржување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и потпреседателот Николоски нема да гласат на референдумот

Редакција
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски денеска одговарајќи на новинарско прашање дали ќе излезе да гласа на референдумот лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговори дека тоа...