еМагазин

Tag : повредени

Македонија

МНР: Најтешко повредената патничка од сообраќајката во Србија префрлена во Ниш

Редакција
Од 26-те повредени во сообраќајната несреќа што се случи утринава на патот Блаце – Белољин во Република Србија, во која автобус со македонски регистарски таблички...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Двајца потешко и десет полесно повредени во сообраќајката на патот за Копаоник во македонскиот автобус

Редакција
Две лица се тешко повредени, а десет полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска на автопатот Прокупље-Блаце, кога околу 10 часот се преврте...
Локално

Четиригодишно дете и двајца возрасни повредени откако со возило удриле во коњ

Никола Осило
На 30.09.2019 во 19.30 часот било пријавено дека на место викано „Студена чешма“, атар на с.Ветрен, делчевско, З.П.(38) од Делчево, додека управувал патничко возило „фолксваген...
Локално

Десет лица повредени во сообраќајка меѓу три возила на патот Струмица-Валандово

Никола Осило
На 18.08.2019 во 10,40 часот било пријавено дека на регионалниот пат Струмица-Валандово, делница Струмица-с.Костурино, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Рено кангу“ со...
ЖИВОТ

Повредените во сообраќајката кај Ласкарци нема да плаќаат партиципација за здравствено осигурување

Редакција
Повредените патници во сообраќајната несреќа кај Ласкарци ќе бидат ослободени од плаќање партиципација при користењето на здравствени услуги, одлучи денеска Владата на редовна седница. Одлуката,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Загинатите и повредените во автобуската несреќа, треба да бида пријавени како несреќи на работно место

Редакција
Македонското здружение за заштита при работа (МЗЗПР) излезе со соопштение во однос на сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, во близина на селото Ласкарци. „Имено,...
ЖИВОТ

Сите детали: Десетмина од повредените во тешка состојба, двајца во критична

Никола Осило
Десетмина од повредените во завчерашната сообраќајната несреќа кога автобус се преврте на автопатот Скопје-Тетово, се во тешка здравствена состојба, а двајца во критична. Министерот за...
ЖИВОТ

Костов: Во ГОБ „8 Септември“ има доволно количини крв од сите групи

Редакција
Во Градската општа болница „8 Септември“ во моментот има доволно количини крв од сите групи за потребите за повредените пациенти во вчерашната сообраќајна несреќа на...
ЖИВОТ

Возачот пуштен на домашно лекување, седум лица повредени во страшната сообраќајка во критична состојба

Редакција
Дваесет и девет повредени во вчерашната сообраќајна несреќа кога автобус се преврте на автопатот Скопје-Тетово, се лекуваат во Градската општа болница „8 Септември“, шест повредени...
ЖИВОТ

Филипче: Седуммина пациенти се уште се во критична состојба

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово ги посети повредените лица од вчерашната страшна сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје-Тетово и во која загинаа...