еМагазин

Tag : средба

Македонија

Се најавува нова средба за Законот за јавно обвинителство, партиите до утре треба да поднесат амандмани

Редакција
Повеќе од два часа траеше средбата на работната група на власта и опозицијата за Законот за јавно обвинителство, на која беа присутни министерката за правда...
Македонија

Мицкоски и по средбата со Заев, не го соопшти името на техничкиот министер за внатрешни работи

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и по средбата со премиерот Зоран Заев не го соопшти името на техничкиот министер за внатрешни работи. „Името на техничкиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

По соборениот рекорд во гледаност, екипата на „Врба“ вечерва во Милениум има средба со публиката

Редакција
По соборениот рекорд во гледаност, екипата на „Врба“ вечерва во Милениум има средба со публиката За само 20 денови „Врба“ ги собори рекордите на гледаност....
ДОБРОСОСЕДСТВО

Шефот на грчката дипломатија и неговиот заменик во посета на Македонија

Редакција
Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас и заменикот министер за надворешни работи надлежен за економска дипломатија Костас Франкојанис во вторник, на 26 ноември, ќе го...
Македонија

(ВИДЕО) Борисов го испраша Мицкоски што мисли за ЕУ и за Договорот за добрососедство со Бугарија

Никола Осило
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски имаше средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов во Загреб. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ „Чекам видео од сребата Мицкоски-Мицотакис“: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на...
ЖИВОТ

(Фото) Традиционална средба на премиерот и сопругата со Здружението „Мобилност“ од Струмица

Редакција
Со Здружението на лица со телесен инвалидитет „Мобилност“ од Струмица создадовме традиција од Тортијадата како настан за средби, но и како начин на изразување, објави...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Средба Мицотакис-Заев: Грција го поддржува проширувањето на ЕУ

Редакција
За актуелните прашања и темите од заемен интерес, разговарале Кирјакос Мицотакис и Зоран Заев на нивната средба во рамките на Самитот во Солун, со фокусот...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Заштитата на животната средина точка на дневен ред на Советот на безбедност идниот месец

Редакција
Заштитата на животната средина за првпат ќе биде ставена како точка на дневен ред на идната седница на Советот за безбедност којашто ќе се одржи...
Македонија

В четврток средба Мицотакис-Заев

Редакција
Работиме за да го искористиме временскиот период до повторното отворање на дискусијата во ЕУ за старт на преговорите со Северна Македонија и Албанија, со цел...
Македонија

Заев и Мицотакис ќе се сретнат во Солун на маргините на „Thessaloniki Summit 209”

Редакција
Премиерите на Грција и на Македонија, Киријакос Мицотакис и Зоран Заев, ќе имаат билатерална средба на маргините на „Thessaloniki Summit 209”, што следниот четврток и...