еМагазин

Tag : Љупчо Георгиевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Претседателот на бугарскиот клуб “Ванчо Михајлов„ во петок на распит

Редакција
Против претседателот на бугарскиот културен клуб „Ванчо Михајлов“ од Битола, Љупчо Георгиевски е покренато обвинение за расизам и ксенофобични дејствија, објави бугарската агенција БГНЕС. „На...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од партијата на Љупчо Георгиевски сметаат дека “францускиот предлог“ има многу елементи што се во интерес на Македонија

Редакција
Од партијата на Љупчо Георгиевски, ВМРО-Народна партија, сметаат дека предлогот може да биде полезен за надминување на ветото и продолжување на европската интеграцијата на државата....
Македонија

Кумановскиот градоначалник Димитриевски: Георгиевски да го врати македонското државјанство и да се извини на македонскиот народ

Редакција
За градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски акцискиот план кој го предложи поранешниот премиер Љупчо Георгиевски е срамен и понижувачки за Македонија и македонскиот народ. „Овие...