еМагазин

Tag : Нино Васев

Македонија ТОП СТОРИИ

Нино Васев и Нехат Нухи останаа без пасоши и не смеат да го напуштат Скопје

Редакција
Поранешниот директор на Клиниката за радиотерапија и онкологија, Нино Васев и поранешниот организациски директор, Нехат Нухи, осомничени за „злоупотреба на службената положба и овластување“ и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Екс директорите Нино Васев и Нехат Нухи и тројца доктори осомничени за случајот “Онкологија“

Редакција
Поранешниот директор на Клиниката за радиотерапија и онкологија, Нино Васев, поранешниот организацискиот директор на Клиниката, Нехат Нухи и тројца доктори од страна на Јавното обвинителство...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил екс директорот Нино Васев, приведен за случајот на Онкологија

Редакција
Во вчерашната полициска акција поврзана со злоупотреби на Клиниката за онкологија во Скопје беше приведен и поранешниот директор на Клиниката, Нино Васев. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Приведен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Покрај Васев, приведена и медицинска сестра за случајот со Онкологија

Редакција
Покрај поранешниот директор на Клиника за онкологија и радиотерапија, Нино Васев, денеска се приведени и двајца вработени, од кои една медицинска сестра, изјавија директорката на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен поранешниот директор на Онкологија Нино Васев, три лица избегале во странство

Редакција
Во денешната полициска акција на Клиниката за онкологија и во домови на осомничени во предистрагата за случајот со онкологија, по наредба на Јавното обвинителство, има...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нино Васев доби ослободителна пресуда за пациент од Онкологија, кој починал откако 3 месеци не му бил препишуван лек

Редакција
Поранешниот директор на Клиниката за онкологија, Нино Васев доби ослободителна пресуда за случај со пацентот Томо Ристовски, кој починал откако три месеци не му бил...
Македонија ТОП СТОРИИ

Биолошката терапија беше земена на реверс, за да не се прекине лекувањето, рече Васев за случајот со Онкологија

Редакција
Биолошката терапија беше земена на реверс за да не им се прекине терапијата на пациентите, рече поранешниот директор на Клиниката за онкологија, Никола Нино Васев,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче за Нино Васев вели дека е врвен професионалец, а дали работел незаконски треба да се истражи

Редакција
Анкетната комисија за случајот на Клиниката за онкологија денеска продолжи со работа со сослушување на поранешниот министер за здравство Венко Филипче. Претседателката на Комисијата Рашела...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поранешниот министер Сали незнаел дека Клиниката за онкологија располага со Като систем

Редакција
Поранешниот министер за здравство, Беким Сали вели дека не бил контактиран ниту од Обвинителството ниту од Министерството за внатрешни работи околу случувањата во Клиниката за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил поранешниот директор на Онкологија, Васев, кој се суди за пациент кој починал, откако не му препишал лек

Редакција
Поранешниот директор на Клиниката за онкологија, Нино Васев е во фокусот на јавноста со актуелните случувања поврзани со Клиниката, но и поради неговото судење за...