еМагазин

Tag : мерко

Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска бара Мерко кривично да се гони за набавка на луксузно возило, вредно 66,7 илјади евра

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) денеска иницираше поведување постапка за кривично гонење пред недлежното Јавно обвинителство за градоначалникот на Општина Струга, Рамиз Мерко,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мерко Англиска Кралица“: Твитер реакции откако струшкиот градоначалник ги предаде надлежностите

Никола Осило
Лавина реакции на социјалните мрежи има откако струшкиот градоначалник Рамиз Мерко самоиницијативно најави дека ги предава надлежностите на општината на Владата. Граѓаните сметаат дека тој...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мерко за сечењето на лента на пицеријата која е дивоградба: Кај биле властите да реагираат?

Редакција
Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко кој ја сечеше лентата на отварањето на пицеријата во Охрид, која е дивоградба и се наоѓа во заштитната зона на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Струшкиот градоначалник отворил дивоградба. Требаше и од УНЕСКО преставник да викнат, грешка во протокол“: Твитер реакции

Редакција
И покрај тоа што пицеријата на советникот на ДУИ, Нефи Усеини е дивоградба, истата беше свечено отворена, а лента сечеше градоначалникот на Струга, кадар на ДУИ,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска отвара постапка за Мерко, за набавката на четири возила во Општина Струга

Редакција
Од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК), или Антикорупциска комисија, како што е позната во јавноста, денеска соопштија дека отвориле постапка за набавката на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Срамота е градоначалник да се вози во Шкода. Да, срамота е. Во ЕУ се возат со точак или градски превоз“: Мерко на „тапет“ на Твитер

Редакција
Последните изјави на градоначалникот на Општина Струга, Рамиз Мерко, меѓу кои и таа дека не е пишман за „аудито“ од 67.000 евра што го купил,...
Балкан

„Поздрав“ до Мерко: Хрватски градоначалник заменил три службени автомобили со еден

Редакција
Пред неколку дена од Бирото за јавни набавки информираа дека Општината Струга по распишаниот тендер за набавка на нови патнички возила склучила договор со друштвото...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Мерко нема свој автомобил, но има шума и стан во Драч

Редакција
Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко се вози во ново општинско Ауди, набавено со пари на граѓаните, а интересно е што во анкетениот лист кој го...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Мерко нема мерка“: Твитер за новата лимузина во која ќе се вози градоначалникот на Струга

Редакција
Информацијата дека Општина Струга купи четири возила „Ауди А6“, „Шкода Октавија – амбишн“ и две возила „Шкода Рапид“, вредни 113.000 евра, која денеска беше објавена на веб...