еМагазин

Tag : Пендиков

Македонија ТОП СТОРИИ

Пендиков го даде првиот исказ, тврди дека бил нападнат оти се чуствувал како Бугарин

Редакција
Охриѓанецот Христијан Пендиков, поранешниот секретар на затворениот бугарски клуб во Охрид, кој подоцна стана бугарски државјанин, денеска во Основниот суд во Охрид, го даде својот...
Македонија

Повторно одложено рочиште од судскиот процес за Пендиков

Редакција
Пред Основиот суд во Охрид и денеска не се одржа закажаното рочиште од процесот што се води предметот во врска со нападот врз Христијан Пендиков,...
Македонија

Судењето за нападот на Пендиков одложено поради штрајкот на судската администрација

Редакција
Одложено е денешното судското рочиште од процесот што пред Основниот суд во Охрид се води во врска со нападот врз Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот...
Македонија

Поради болест на обвинетиот одложено рочиште за тепањето на новопечениот Бугарин, Пендиков

Редакција
Поради отсуство на првобвинетиот не се одржа денешното рочиште од процесот што во Основниот суд во Охрид се води по предметот по пријавеното претепување на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Пендиков се појави во судница, ама судењето за неговиот напад веднаш се одложи

Редакција
Секретарот на згаснатиот бугарски клуб “Цар Борис Трети“ во Охрид, Христијан Пендиков, кој се пресели во Бугарија, денеска конечно се појави на судењето за неговиот...
Македонија

Пендиков се вратил во Охрид, треба да присуствува на утрешното судење

Редакција
Охриѓанецот Христијан Пендиков утрово се врати во родниот град, каде што утре треба да присуствува на судењето за нападот на 19 јануари. Во Основниот суд...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Како Пендиков стана бугарски државјанин: Сценарио за Холивуд

Редакција
Бугарското сценарио со Христијан Пендиков, генералниот секретар на згаснатиот бугарски клуб „Цар Борис Трети„, кој наводно бил претепан оти се чуствувал како Бугарин, станува се...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Со свечена церемонија охриѓанецот Пендиков стана Бугарин, документите му ги врачи потпретседателка Јотова

Редакција
Секретарот на избришаниот од Централен регистар, т.н. бугарски клуб „Цар Борис Трети“, охриѓанецот Христијан Пендиков на свечена церемонија стана бугарски државјанин. Документите лично му ги...
Македонија

Левицата поднесе кривична против Христијан Пендиков за повреда на угледот на Македонија

Редакција
Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Охрид против Христијан Пендиков во својство на генерален секретар на здружението „Цар Борис III”, информираат од...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) На судењето презентирана снимка од нападот на Пендиков

Редакција
Со презентација на материјални и писмени докази денеска заврши првото рочиште од главната расправа во процесот што пред Основиот суд во Охрид се води против Илија Спасески, првообвинетиот...