еМагазин

Tag : левица

Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се кандидати за пратеници од Левица

Редакција
Опозициската Левица на парламентраните избори освои шест пратенички мандати. Оваа се кандидатите за пратеници на партијата, а доколку истата евентуално стане дел од новата влада,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Левица со повеќе гласови од ЗНАМ, трета во македонскиот блок

Редакција
Опозициската Левица, која настапи самостојно, на вчерашните парламентарни избори освои 6,75% од гласовите, покажуваат податоците на Државната изборна комисија (ДИК) од 99,27% преброени гласови. Таа...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој ја финансира кампањата за парламентарните избори на Знам и Левица

Редакција
Знам – За наша Македонија на кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски во првиот извештај која го доставила до Државниот завод за ревизија не пријавила донации. Станува...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривични за Гоце Михајлоски и Михаела Димовска од ТВ Канал 5 од Левица, осуда од ЗНМ

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ги осудува неоснованите приватни кривични тужби од страна на Левица кон новинарот и уредник Гоце Михајлоски и новинарката Михаела...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кои се донатори на Левица и колку приходи имала лани

Редакција
Опозициската Левица лани имала приходи од 24,1 милиони денари, покажува извештајот за финансиското работење на партијата, кој го објави Државниот завод за ревизија. Од државниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кои се носителите на листи на Левица за парламентарните избори

Редакција
Опозициската Левица ги соопшти носителите на листи за престојните парламентарни избори. Во Првата изборна единица носител на листа е претседателот на партијата и актуелен пратеник...
Македонија ТОП СТОРИИ

Билјана Ванковска прва жена која собра 10.000 потписи за кандидатура за претседател на Македонија

Редакција
Професорката Билјана Ванковска, кандидат за претседател на Македонија на опозициската Левица, стана првата жена која собра 10.000 потписи, кои се потребни за претседателска кандидатура. Досега...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица

Редакција
Професорката Билјана Ванковска е кандидат за претседател на Македонија на опозициската Левица. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Професорката Билјана Ванковска е претседателски кандидат на Левица Која е Ванковска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Професорката Билјана Ванковска е претседателски кандидат на Левица

Редакција
Професорката Билјана Ванковска е претседателски кандидат на Левица, информираа денеска од партијата на прес-конфеернција на Ванковска и претседателот на партијата, Димитар Апасиев. „Умрев од смеа,“ рече...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Апасиев рапуваше кај Лазаров

Редакција
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев гостуваше во поткастот на Стефан Лазаров, а меѓудругото ги покажа и своите раперски способности. Фото/видео: Лазаров/Фејсбук...