еМагазин

Tag : кривична

Спорт

Кривична пријава за Илчо Ѓорѓиоски, поранешниот претседател на ФФМ

Редакција
Поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Илчо Ѓорѓиоски, доби кривична пријава од Управата за финансиска полиција, која го товари за даночно затајување и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу

Редакција
Финансиската полиција вчера соопшти дека поднела кривична пријава против министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и неговиот претходник Лирим Шабани, за незаконска исплата на хонорари
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Сухејл Фазлиу, министерот за локална самоуправа кој доби кривична

Редакција
Финансиската полиција вчера соопшти дека поднела кривична пријава против министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и неговиот претходник Лирим Шабани, за незаконска исплата на хонорари
Македонија

Кривични за актуелниот и поранешен министер за локална самоуправа

Редакција
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство поднесе кривични пријава против Љ.Ш. и С.Ф. во својство на министер за локална самоуправа од 2015-2017 година,
Локално

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на општина Кратово

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кратово поднесе кривична пријава против шест лица вработени во кратовската локална самоуправа за сторено кривично дело “злоупотреба на службена положба
Македонија

Кривична за Миленко Неделковски за ширење говор на омра за пожарите во Грција

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје до Кривичниот суд поднесе обвинителен предлог против новинарот Миленко Неделковски за ширење расистички и ксенофобичен материјал, за неговите коментари и статуси
Македонија

Кривична пријава против поранешниот беровски градоначалник за „злоупотреба на службената положба“

Редакција
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово, до Основното јавно обвинителство Берово, поднесе кривична пријава против Д.Н.(60), поранешен градоначалник на општина Берово поради постоење основи на
Македонија

Славче Трпески: Не сум потпишал ниту едно решение за унапредување на службеници во Агенцијата за катастар

Редакција
Би сакал во целост да ги демантирам наводите изнесени во денешното соопштение на Министерството за внатрешни работи за поднесена кривична пријава против мене, и истите
Македонија

Кривична пријава од Левица за Левица

Редакција
Основачи и членови на Левица поднесоа кривична пријава против актуелното раководство на Левица. „Ја информираме јавноста дека група основачи на политичката партија Левица, зад кои
Македонија

СВР Куманово со кривична пријава против поранешната министерка Јанкулоска

Редакција
Секторот за внатрешни работи Куманово, до Основното јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против Гордана Јанкулоска (43) од Скопје поради постоење основи на сомнение за