еМагазин

Tag : кривична

Македонија

Чулев ја потврди кривичната за Димитриевски, градоначалникот на Куманово тврди дека ќе биде прекршочна

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев потврди дека е поднесена кривична пријава против кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски. Чулев за ТВ 24 информира дека СВР-Куманово ја...
Македонија ТОП СТОРИИ

Скопјанец не се самоизолирал и заразил повеќе лица со коронавирусот, заработи кривична

Редакција
Министерството за внатрешни работи утре ќе поднесе кривична пријава против против едно лице, кое и покрај изјавата дека ќе биде во самоизолација, се сретнал со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца-Биљановска

Редакција
Поранешната директорка на Клиниката за кожни болести, Нина Цаца Биљановска заработи кривична пријава од Министерството за внатрешни работи, затоа што не ја почитувала мерката за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривична за Ацо Спасеновски, како министер за земјоделство овозможил незаконска исплата на 7,3 милиони денари

Редакција
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот министер за земјоделство, Ацо Спасеновски. Спасеновски се товари за злоупотреба на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Екс-директорот на Централен, Поповски и давал плата на вработена, а таа работела во партија

Редакција
Кривична пријава и барање за притвор ќе поднесе Основното јавно обвинителсво од Скопје против поранешниот в.д. директор на Централниот регистар, Андреа Поповски поради сомнеж дека...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Черешна се од корен корнеше, Бетка од чантичињата не се делеше“: Твитер реакции за отфрлувањето на кривичната за Канческа-Милевска

Редакција
Информацијата дека Јавното обвинителство ја отфрлило кривичната пријава од Управата за финансиска полиција за поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска и уште две лица, кои...
Македонија

Обвинителството нема да ја гони Канческа-Милевска, ја отфрли кривичната поднесена од Финансиската полиција

Редакција
Јавното обвинителството нема да ја гони поранешната министерката и актуелна пратеничка Елизабета Канческа Милевска, за поднесена кривична пријава од Управата за финансиска полиција. Од Обвинителството...
Спорт

Кривична пријава за Илчо Ѓорѓиоски, поранешниот претседател на ФФМ

Редакција
Поранешниот претседател на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Илчо Ѓорѓиоски, доби кривична пријава од Управата за финансиска полиција, која го товари за даночно затајување и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу

Редакција
Финансиската полиција вчера соопшти дека поднела кривична пријава против министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и неговиот претходник Лирим Шабани, за незаконска исплата на хонорари...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Сухејл Фазлиу, министерот за локална самоуправа кој доби кривична

Редакција
Финансиската полиција вчера соопшти дека поднела кривична пријава против министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу и неговиот претходник Лирим Шабани, за незаконска исплата на хонорари...