еМагазин

Tag : Ауди

Македонија ТОП СТОРИИ

Одложено судењето за Мерко, неговата одбрана достави нови докази

Редакција
Во Основниот суд Струга денеска за 8. јули беше одложена главната судска расправа за случајот за набавката на луксузното Ауди од страна на Општина Струга,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Одложено судењето против Мерко за набавката на луксузното Ауди вредно 67 илјади евра

Редакција
Судењето за градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко, кадар на владејачката ДУИ, за набавката на луксузното Ауди А6, вредно 67 илјади евра, денеска беше одложено, бидејќи...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Рамиз Мерко, за кој Обвинителството поднесе обвинение за набавката на луксузното „ауди“

Редакција
Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по неколку години поднесе обвинение за градоначалникот на Општина Струга, Рамиз Мерко, кадар на владејачката ДУИ,...
Македонија ТОП СТОРИИ

По неколку години обвинение за Мерко за набавката на „аудито“ вредно 67 илјади евра

Редакција
По неколку години предистрага, дури сега е поднесено обвинение за градоначалникот на Општина Струга, Рамиз Мерко, кадар на владејачката ДУИ, за набавката на луксузното „ауди“,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Фирмата која се поврзува со аудито кое го користел Груби, со еден вработен, лани свртела 4,2 милиони евра, објави 360 степени

Редакција
Фирмата „Еуро ком лајтинг“, која се поврзува со опожареното Ауди кое го користел првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан...
Локално

Опожарено „ауди“ во Куманово

Редакција
Автомобил „ауди“ бил опожарен вчера во кумановската населба Карпош, соопштија денеска од СВР Куманово. – Вчера во 21: 45 часот било пријавено дека на улица...
Македонија ТОП СТОРИИ

Градоначалникот Мерко кривично да одговара за финансиски злоупотреби, побара Антикорупциска

Редакција
Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) бара струшкиот градоначалник Рамиз Мерко да одговара кривично поради сомнителни јавни набавки, нерационални трошењa и набавки на возила....
Локално

Полицаец повреден во сообраќајка меѓу „ауди“ и мотоцикл на МВР

Редакција
На 15.04.2021 во 15.08 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.С.(52)...
Локално

Скопјанец полил „ауди“ со бензин и го опожарил, настрадал и „форд мондео“

Редакција
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 36-годишно лице за кое постои основано сомнение дека сторило две кривични...
Локално

Едно лице загина во судар меѓу „мерцедес“ и „ауди“, двајца тешко повредени

Редакција
Едно лице загина, а две се тешко повредени во сообраќајна несреќа кај долнореканското село Скудриње што се случи денеска околу пладне. Според СВР Тетово, животот...