еМагазин

Tag : руски

Балкан

Вучиќ на пораката на Заев со извинување му возвратил со „Поздрав друже“

Редакција
Српскиот претседател Александар Вучиќ, во интервју за „ТВ Пинк“, меѓу повеќето теми, се осврна и на последата комуникација меѓу него и македонскиот премеир Зоран Заев,...
Македонија

Тачи: Заев ми се јави да ја разјасни изјавата што им ја дал на руските измамници

Редакција
Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска изјави дека македонскиот премиер Зоран Заев му телефонирал синоќа, со цел да ги разјасни изјавите што им ги дал на руските...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Гордана Јанкулоска 2015: Шупрајш Зоран Заев 2019: Вери гут“: Твитер реакции за премиерот и руските комичари

Редакција
Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за „местенката“ на премиерот Зоран Заев од страна на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров. Премиерот освен што потврди...
Македонија

И Заев им вртел на руските комичари

Редакција
Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека и тој мислејќи дека разговара со вистинскиот поранешен претседател на Украина, Петро Порошенко им се јавувал на руските комичари Владимир...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев на руските комичари им праќал слики со Меркел

Редакција
Продолжувам со моите директни комуникации со претседатели и премиери поради тоа што сум непосреден човек и немам намера кога следниот пат ќе се јавам на...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Ме измамија мангупи, а јас комуникативен“: Зоран Заев и руските комичари хит во регионалните медиуми

Редакција
Аудио снимката на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, на кого му се преставиле како поранешниот украински претседател Петар Порошенко...
Македонија

По „местенката“ на Заев: Руската амбасада не коментира шеги на комичари

Редакција
Амбасадата на Руската федерација во Скопје не сака да ги коментира разговорите на руските комичари Владимир Кузенцов и Алексеј Столаров со премиерот Зоран Заев, на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ова што ни се дешава у државава не е више ни смешно“: Твитер реакции за аудио снимката на Заев и руските комичари

Редакција
На прес-конференција премиерот Зоран Заев потврди дека во три наврати во текот на една година разговарал со руските комичари Владимир Кузенцов (Вован) и Алексеј Столаров (Лексус),...
Македонија

Ганка Цветанова за скандалот со Заев и руските комичари: Го замолувам да не зборува

Редакција
Со свое видување за скандалот со руските комичари и македонскиот премиер на Твитер се огласи и поранешната министерка за култура, Ганка Цветанова: Пред извесно време...
Македонија

Катица Ќулавкова за скандалот со руските комичари и Заев: Национален ден на срамот

Редакција
Со свое видување за скандалот со руските комичари и македонскиот премиер на Твитер се огласи и академик Катица Ќулавкова: Национален Ден на срамот — Katica Kulavkova...