еМагазин

Tag : катар

Спорт ТОП СТОРИИ

Уапсен легендарниот Мишел Платини

Редакција
Поранешниот фудбалер и екс-претседател на Европската фудбалска унија (УЕФА), Мишел Платини, е уапсен за наводни нерегуларности и корупција при доделувањето на организацијата на Светското фудбалско...
Свет

По 57 години членство: Катар се повлекува од ОПЕК

Редакција
Катарскиот министер за енергетика Сад ал Каби најави дека Катар од јануари 2019 година ќе ја напушти Организацијата на земји извознички на нафта (ОПЕК). Одлуката...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Катарски емир му подари луксузен авион на Ердоган, вреден 367 милиони долари

Редакција
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган од катарскиот емир, шеик Тамим Бин Хамад ал-Тани доби на подарок луксузен авион Боинг 747-8, вреден околу 367 милиони долари. Авионот...