еМагазин

Tag : убер

Свет ТОП СТОРИИ

Скандал: Макрон и поранешна еврокомесарка тајно му помагале на Убер да се прошири во Европа на сметка на такси-индустријата

Редакција
Датотеки до кои дошол Гардијан открија дека политичари меѓу кои и францускиот претседател Емануел Макрон и поранешната еврокомесарка Нели Крос ѝ помагале на американската превозна...