еМагазин

Tag : докази

Македонија

Исклучена јавноста од „Рекет“, се презентираат материјални докази за обраната на Јанева

Редакција
Со презентација на материјални докази, односно извадок од една емисија на „1ТВ“, адвокатите на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, ја почнаа одбраната во предметот „Рекет”....
Македонија

Судење за „Рекет“: Запленетата облека на Боки 13 се прикажува на екран во судницата

Редакција
Со презентација на материјални докази и фотографии на кои се прикажува запленета облека на шоуменот Бојан Јовановски, продолжува судењето за предметот „Рекет“ во кој се...
Македонија

„Рекет” влегува во нова фаза: Судењето продолжува со презентација на материјални докази

Редакција
Судењето за „Рекет“ денеска продолжува со презентација на материјални докази од страна на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Судскиот процес против Бојан...
Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13: Имам докази за криминал од Вилма Рускоска од 4 милиони евра, каде да пријавам?

Редакција
Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 на денешното судско рочиште кажа дека имал несоборливи докази за криминал поврзан со корупција на обвинителката...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ременски: Видов се освен докази против мене во случајот „Меѓународен сојуз“

Редакција
Пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски денеска по излегувањето од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, каде вршеше увид на доказниот материјал против...
Македонија

Осомничената Фросина Ременски на увид во доказите за „Меѓународниот сојуз“ на Боки 13

Редакција
Пратеничката Фросина Ременски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал врши увид во доказниот материјал во врска со случајот со невладината организација „Меѓународен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Катица Јанева не стигна да ги види сите докази за „Рекет“, увидот продолжува утре

Никола Осило
Повеќе од три часа поранешната специјална обвинителка Катица Јанева денеска вршеше увид во доказите за случајот „Рекет“ во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција....
Македонија

Боки 13 врши увид во доказите против него за случајот „Рекет“

Редакција
Првоосомничениот Бојан Јовановски (Боки 13) веќе неколку часа врши увид во доказите против него во случајот „Рекет“ во ОЈО за гонење организиран криминал и корупција....
Македонија ТОП СТОРИИ

И Јанева како Боки 13 не даде исказ за „Рекет“

Редакција
Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева која денеска беше на распит во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, не дала исказ за „Рекет“. Јанева...
Македонија

Сиљановска на Твитер: Проблемот со доказите во СЈО „се решава“ со поплава или со пожар!

Редакција
Професорката и поранешна кандидатка за претседател на државата, Гордана Сиљановска Давкова твитна за последните случувања со Специјалното јавно обвинителство (СЈО): Проблемот со доказите во СЈО...