еМагазин

Tag : докази

Македонија ТОП СТОРИИ

Двајца македонски државјани осомничени за брутално убиство на жена во Белгија

Редакција
Скопското обвинителство им помогнало на белгиските истражни органи да обезбедат докази за убиство на жена во Белгија. Во досегашната постапка на белгиските истражни органи обезбедени...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинители биле во Косово, за обезбедување докази за случајот на Онкологија

Редакција
Тим од обвинители од Јавното обвинителство (ЈО) вчера беше во косовското Обвинителство и оствари директна средба за обезбедување докази во врска со предистрагата поврзана со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителството презентираше докази за „Империја“, судењето продолжува на 9 мај

Редакција
Во Основниот кривичен суд – Скопје денеска беа изведени материјални докази од Oбвинителството во врска со случајот „Империја“ против преостанатите две лица од предметот, по...
Македонија ТОП СТОРИИ

Презентирани писмените докази на Обвинителството на судењето за пожарот во тетовската модуларната болница

Редакција
Претставниците на Основното јавно обвинителство Тетово денеска во текот на главната расправа на судењето за пожарот во тетовската модуларна болница ги презентираа насловите од писмените...
Македонија

Со изведување на докази од одбраната на Камчев продолжи судењето за „Плацеви на Водно“

Редакција
Со изведување материјални докази од одбраната на Јордан Камчев, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“. Се изведуваат...
Македонија

Предметот ТНТ за уривање на Космос е пред крај, откако доказите на одбраната се одбиени

Редакција
Пред крај е судскиот процес попознат како ТНТ, кој се однесува на уривањето на Космос на бизнисменот, Фијат Цановски, пренесува телевизија „Телма“. На денешното рочиште,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во кои случаи се води истрага за Камчев

Редакција
Според податоците на Агенцијата за национална безбедност, бизнисменот Орце Камчев се подготвувал за бегство и оттука тој бил приведен во полициска станица. Од Обвинителството за...
Македонија

Со изведување дополнителни докази продолжува судењето за „Таргет-Тврдина“

Редакција
Со изведување на дополнителни докази денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продложи судскиот предметот „Таргет-Тврдина“. Обвинителството и одбраната, на минатото рочиште изнесоа...
Македонија

Судот прифати дополнителни докази за случајот „Таргет – Тврдина“

Редакција
На денешното рочиште за случајот „Таргет-Тврдина“ во Основниот кривичен суд во Скопје, Обвинителството и одбраната изнесоа предлози за дополнителни докази кои произлегуваат од главната расправа,...
Македонија

Продолжува судењето за случајот „Таргет-Тврдина“

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за аферата за прислушувањето, познат во јавноста како „Тврдина-Таргет“. На претходното рочиште свои искази...