еМагазин

Tag : затворање

Локално ТОП СТОРИИ

Откако почина пациентка, затворени операционите сали во болницата во Прилеп, се чекаат резултати од испитувањата

Редакција
Шест дена се затворени операционите сали на Гинеколошкото, Хируршкото и на Ортопедското одделение во Прилепската болница. Оттаму се земени брисеви и се испитува бактериолошката состојба....
Локално

Патот Маврови Анови-Жировница секој ден ќе биде затворен по 4 часа, почнувајќи од 14 јуни

Редакција
Почнувајќи од 14 јуни 2022 година во наредните 45 дена од 10 до 14 часот ќе се воспостави времен режим на сообраќај на регионалниот пат...
Свет ТОП СТОРИИ

Канада го затвори својот воздушен простор за руските авиокомпании

Редакција
Воздушниот простор на Канада е затворен за сите руски авиокомпании, изјави денеска Омар Алгабра, министер за транспорт на Канада. – Решението стапува во сила веднаш...
Локално

Изменет сообраќаен режим поради „Парада на гордоста“: Кои улици ќе бидат затворени

Редакција
Улиците „Димитрије Чуповски“ и „Даме Груев“, како и дел од булеварите „ВМРО“ и „Илинден“ во центарот на Скопје денеска ќе имаат изменет режим на сообраќај,...
Локално

Денеска посебен сообраќаен режим: Кои улици ќе бидат затворени заради трката „Прв до врв“

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека денеска, поради одржување на  спортско-рекреативната трка „Прв до врв“, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе...
Свет

Белгија се затвора за патници од Бразил, Индија и Јужна Африка

Редакција
Белгиските власти денеска одлучија да го забранат влезот во земјата за патниците од Индија, Бразил и Јужна Африка, со цел да се запре ширењето на...
Македонија

Затворено училиштето „Браќа Миладиновци“ во Струга, деветмина вработени позитивни на Ковид-19

Редакција
Основното училиште „Браќа Миладиновци“ во Струга од денеска е затворено поради деветмина вработени позитивни на Ковид-19, потврди за МИА директорката Лаура Шате. Повеќе од 400...
БЕСПАРИЦА

По најавата за затворање на угостителски објекти, Туристичко-угостителската комора бара итна финансиска помош

Редакција
Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори бара итна финансиска помош за овој сектор по одлуката на Владата за затворање на угостителските објекти како дел...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Од 7 до 20 април затворање на сите угостителски објекти

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши на својот Фејсбук-профил информира дека Владата денеска донесе одлука за затворање на сите угостителски објекти од среда до 20 април...
Балкан

Бугарија од понеделник во десетдневен карантин

Редакција
Рестриктивни мерки за десет дена се воведуваат низ Бугарија од понеделник, најави министерот за здравство на Бугарија, Костадин Ангелов на брифинг во Советот на министри....