еМагазин

Tag : трка

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ивановски и Поп Арсова срушија два државни рекорди: 2.000 тркачи на Skopje Run 10K

Редакција
Оваа е трета година по ред кога Skopje Run 10K успева во својата клучна цел, да го промовира спортот и спортувањето во Скопје и Македонија.
Спорт

3, 2, 1, Старт! – Skopje Run 10K е подготвена за одличната атмосфера која ѝ претстои на Скопје

Редакција
Skopje Run 10K е трка која ќе се одржи трета година по ред и која на сите тркачи и рекреативци им овозможува уште едно поглавје
Спорт

Пријавувањето на Skopje Run 10K завршува на 1. октомври 2019 или до исполнување на предвидениот број на учесници

Редакција
Третата по ред Skopje Run 10K е повторно организирана од искусниот тим на Виз Ер Скопски маратон, Сојуз на спортови на Скопје. Минатата година околу
БАШ НИ Е ЌЕФ

По повод 8-ми Септември Кузмановски и Момировски ќе возат велосипед цели 110 километри

Редакција
По повод 8-ми Септември, Денот на независноста, Сојуз на спортови на Скопје ја организира осмата историска велосипедска тура. Таа ќе започне на 1. септември 2019
Локално

(Галерија) Трчањето како начин на живот, а трката како шлаг во Битола

Редакција
Битола ја добива првата градска трка. Името на трката е битолски „Трчај бе“ како што е и името на Здружението на организаторите кои стојат позади
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Трчаше и Шекеринска: Во Скопје се одржа Атлетска НАТО трка

Редакција
Над 270 лица денеска учествуваа на првата здружена Атлетска трка во рамки на одбележување на 70-годишнината од НАТО, во организација на Министерството за одбрана и
БАШ НИ Е ЌЕФ

Успешен завршеток на четвртата хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Редакција
Пешачките патеки во градскиот парк во Скопје вчера беа претворени во атлетичарски патеки по кои децата со Даунов синдром и нивните другарчиња трчаа со цел
БАШ НИ Е ЌЕФ

На 24. март во Градски парк во Скопје ќе се одржи Хуманитарна трка за деца со Даунов синдром

Редакција
Мечувалечки клуб Ескрим оваа година, по трет пат, ќе ја организира Хуманитарната трка за деца со Даунов синдром. Истата ќе се одржи во Градски парк
Спорт

Отворено е пријавувањето за седмата Авицена Женска трка

Редакција
Трчањето од година во година е сѐ поголем тренд во Скопје и Македонија. Уште повеќе радува фактот што жените имаат сѐ поголема свесност за значењето
БАШ НИ Е ЌЕФ

Хуманитарна трка од Струмица до Гевгелија за подигање на свеста за постоењето на ретката белодробна болест – Пулмонална хипертензија

Редакција
Хуманитарната трка за подигање на свеста за постоењето на ретката белодробна болест – Пулмонална хипертензија ќе се одржи на 23.12.2018, недела и ќе започне во