еМагазин

Tag : хотели

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Кемер се одликува со хотели со многу зеленило, и погледи кон море и врвови на планини

Силвана Жежова
Известувач од Анталија, за еМагазин.мк, Силвана Жежова Хотелите во Кемер се разликуваат од оние во Белек и Сиде, но и овде, постојат разлики во класата,...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

Во хотелите во Сиде, ќе се чувствувате како дома

Силвана Жежова
Известувач од Анталија, за еМагазин.мк, Силвана Жежова По Белек, следната дестинација на инфо-турата на Фубула беше Сиде. Во Terrace Elite, Terrace Beach и Lago бевме...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Изборот на хотели во Белек за секого: Од задоволување на вкусот на Џенифер Лопез, до оној на просечно македонско семејство

Силвана Жежова
Известувач од Анталија, за еМагазин.мк, Силвана Жежова Белек е првата дестинација на инфо-групата на туристичката агенција Фибула, која преку посета на некои од хотелите, има...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќе се реновира фасадата на хотелот Холидеј Ин: Што друго планира Македонијатурист годинава

Редакција
Годинава Македонијатурист АД Скопје, во чија сопственост е и хотелот “Холидеј Ин“ во Скопје, планира реновирање на хотелската зграда, комплетно реновирање на хотелскиот паркинг, како...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

Босфорус е еден од најбараните хотели во Сиде: Посебен концепт на одмор, дизајн на хотелот и врвна услуга

Редакција
Босфорус е еден од најбараните хотели во Сиде, а еМагазин имаше можност да го посети како дел од инфо-турата која што туристичката агенција Фибула, ја...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Хотелите во Лара, Анталија „вриштат“ од луксуз и ги задоволуваат и најприбирливите гости

Силвана Жежова
еМагазин во Анталија, во соработка со Фибула травел По напуштањето на Кемер, следни хотели кои ги посетивме, а кои се во понудата на Фубула травел,...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) еМагазин во Кемер, Турција: Топ хотели за сечиј вкус и џеб

Силвана Жежова
еМагазин во Кемер, во соработка со Фибула травел Чартерот од Скопје за Анталија, на 10 мај беше полн. Хотелите во нашата прва дестинација за посета...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Хотелското сместување во Охрид и Струга сезонава поскапо за 30%

Редакција
Охридските и струшките хотелиери најавуваат зголемување на цените за 30% за престојната сезона. Велат дека поскапувањето е поради високите цени на производите, енергенсите, а најмногу...
Бизнис ТОП СТОРИИ

До средината на март ќе бидат затворени поголемите хотели на охридско-струшкото крајбрежје

Редакција
Поголемите хотелски капацитети на охридско-струшкото крајбрежје се затворени. Дел од вработнете во туристичкиот сектор користат годишен одмор, а останатите седат дома и примаат 70 проценти...
Македонија ТОП СТОРИИ

Случај „Империја“: Запленет имот на Мијалков

Редакција
Во рамки на истражната постапка во предметот „Империја“, во текот на вчерашниот и денешниот ден до Основниот кривичен суд Скопје доставени се шест барања за...