еМагазин

Tag : училиште

ЧИСТА ОКОЛИНА

Со донација од dm дрогерие маркт, ОУ „Никола Вапцаров“ од Струмица доби ново хортикултурно уредување на училишниот двор

Редакција
Еколошкиот проект „Пошумуваме заедно за позелено утре“, кој најголемиот европски дрогериски ланец dm дрогерие маркт го започна минатата година по повод јубилејната 10-та година на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Училиште во Турција ќе го носи името „Македонија“, а училниците ќе бидат именувани по македонски градови

Редакција
Училиште во Малатија, Турција, ќе го носи името „Македонија“, а училниците ќе бидат именувани по македонски градови: Скопје, Тетово, Охрид, Штип, Куманово… Како што информираа...
Балкан ТОП СТОРИИ

Албанија забранува користење мобилни за учениците и наставниците за време на настава

Редакција
Албанија забранува употреба на мобилни телефони за време на настава во основните и средните училишта и за учениците и за наставниот кадар. -За елиминирање на...
Балкан

Ќе биде разрешена директорката на училиштето „Владислав Рибникар“ каде ученик уби девет ученици и чувар

Редакција
Српската просветна инспекција предложи да се разреши директорката на белградското основно училиште „Владислав Рибникар“, Снежана Кнежевиќ и управниот орган на таа институција каде на почетокот...
Балкан ТОП СТОРИИ

Уште една жртва на пукањето во белградското училиште: Почина тешко ранетото девојче

Редакција
На Универзитетската детска клиника во Тиршова во Белград денеска почина девојчето кое беше тешко повредено во пукање во основното училиште „Владислав Рибникар“ на Врачар, јави...
Балкан ТОП СТОРИИ

Притвор од 30 дена за таткото на момчето кое уби осум ученици во училиште и чувар

Редакција
Вишиот суд во Белград на таткото на момчето кое уби осум ученици и чувар на училиштето „Владислав Рибникар“ му одреди 30-дневен притвор, соопшти судот. Како...
Балкан ТОП СТОРИИ

Поранешна ученичка со нож повреди ученик и професорка: Нов напад во белградско училиште

Редакција
Само еден ден по масакарот во белградско училиште, српските медиуми јавуваат за нов напад во друго приватното училиште „Руѓер Бошковиќ“ во Белград, во кој поранешна...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Српски ученик со пластичен пиштол го исмејува масакарот во белградското училиште, јавноста згрозена

Редакција
На социјалните мрежи се појави видео од основното училиште „Јефимија“ во Обреновац, Србија, на кое момче со пластичен пиштол прави пародија од масакарот во белградското...
Балкан ТОП СТОРИИ

Петмина повредени во нападот во белградското училиште се стабилни, двајца се критични

Редакција
Петмината повредени во вооружениот напад во Основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград се стабилни, едно дете е критично, но подобро, додека едно дете е во...
Балкан

И француска државјанка меѓу жртвите на масакрот во белградското училиште

Редакција
Француското Министерство за надворешни работи соопшти дека меѓу жртвите во вчерашното пукање во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград има ученичка од француска националност, јави...