еМагазин

Tag : болница

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Реновирана болницата за респираторни инфекции во Отешево

Редакција
Специјализирана болница за превенција лекување и рехабилитација на хронични респираторни неспецифични и алергиски заболувања Отешево е комплетно реновирана, информираат од Министерството за здравство. Подобрени се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Шпресим Ферати на директорското место на министерот за здравство Демири во Клиничката болница во Тетово

Редакција
Министерот за здравство Илир Демири за нов директор на Клиничката болница во Тетово го постави докторот Шпресим Ферати. Пред да стане министер Демири беше на...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Фото) Порака на снег од татко до син, кој е во болница, хит на социјалните мрежи во регионов

Редакција
Порака на снег пред Универзитетската детска болница во Белград, Србија, од татко до син, кој се лечи во болницата масовно се споделува на социјалните мрежи...
Локално ТОП СТОРИИ

Почина еден од браќата ранети во пукањето пред тетовската болница

Редакција
Од Универзитетска клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ) во Скопје потврдија дека починал еден од браќата ранети во пукањето пред болницата во Тетово...
Локално

Штипската болница доби нова медицинска опрема

Редакција
Клиничката болница во Штип доби нова медицинска опрема – лапараскопска и ендоскопска опрема, нов ултразвук колор доплер апарат со две сонди и цисто-уретроскопски сет. Новата...
Локално ТОП СТОРИИ

Две лица ранети во пукање пред тетовската болница

Редакција
Две лица се ранети вечерва при пукање пред влезот на Ургентниот центар во Тетово. Поради сериозноста на повредите, едното од лицата е транспортирано во Клиничкиот...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Стопанска банка Скопје ги пренамени средствата за новогодишна репрезентација за донација на гинеколошките клиники

Редакција
Стопанска банка АД Скопје одлучи дел од средствата наменети за новогодишна репрезентација и подароци за вработените, партнерите и соработниците, да ги пренамени за донација која...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Отворен Оддел за онкологија во тетовската болница

Редакција
Денеска во Клиничката болница во Тетово беше отворен Оддел за онкологија и се промовираше реновираниот Оддел за радиологија. Во рамки на установата, досега функционираше само...
Интервју ТОП СТОРИИ

Потребата од здравствен персонал во Словенија отвора можности за вработување на кадри од регионот и од Македонија

Редакција
Татјана Тушар е дел од менаџментот на „Сплошна Болница Јесенице“ (Општа болница Јесенице), Словенија, и со неа разговараме за актуелните состојби во јавниот здравствен систем,...
Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачки видеа) Болници во Газа станаа масовни гробници, меѓу закопаните и пациенти од интензивна нега

Редакција
Колку е очајна состојбата во Појасот Газа кој со недели е под постојани напади од страна на Израел и од воздух и копно, зборува и...