еМагазин

Tag : болница

Македонија ТОП СТОРИИ

Во ГОБ „8 Септември“ по подолго време бројката на хоспитализирани пациенти заболени од корона вирусот е под 100

Редакција
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се шест пациенти, вкупно се хоспитализирани 89 пациенти, на кислородна поддршка се 57 пациенти, нема пациенти на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Починаа уште осум нови пациенти од корона вирусот, вкупната бројка на починати е 359

Редакција
Министерство за здравство информира дека се починати осум лица од корона вирусот, шест пациенти од Скопје, еден од Дебар и еден пациент од Тетово. „На...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Филипче му измери температура на Заев

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче при денешната посета на болницата во Кавадарци, му измери температура на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Заев пак, на неговиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Штипското Инфективно одделение преполно со пациенти, стапува на сила планот Б

Редакција
Штипското Инфективно одделение во попладневните часови ќе го заземе и просторот на Одделението за Неврологија, од причини што и дополнителните болнички кревети се пополнети. Дијана...
Македонија

Директорката на кумановската болница позитивна на корона вирусот: „Имунитетот попушти од стрес“

Редакција
Директорката на Општа болница Куманово, Снежана Захариева, утрово на социјалните мрежи објави дека е позитивна на Ковид-19. „Позитивен резултат од тестот за САРС-КоВ-2. Без маска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Надлежните збунети: Две лица вработени во кумановската болница по втор пат позитивни на Ковид-19

Редакција
Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале...
Македонија

Почна да се полни и монтажната болница, моментално има 11 пациенти

Редакција
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 13 пациенти, информираат од Министерството за здравство. “Вкупно се хоспитализирани 106 пациенти. На кислородна поддршка се...
ЖИВОТ

Бесплатно до дома: „Аџибадем Систина“ ќе тестираат на корона вирусот со брз серолошки тест во домашни услови

Редакција
Клиничката болница „Аџибадем Систина“ воведува можност за земање на материјал за лабораториски испитувања и анализи, како и тестирање за детекција на Ковид-19 со брз серолошки...
Македонија ТОП СТОРИИ

Секој ден, бројката на новопримени пациенти во ГОБ „8 Септември“ не е под 20

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа се примени седум пациенти. „Вкупно се хоспитализирани 95 пациенти. На кислородна поддршка се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во ГОБ „8 Септември“ потешка клиничка слика имаат 30 пациенти: Примени 20 нови, хоспитализирани 109

Редакција
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 15 пациенти, од кои, седум се префрлени од ГОБ „8 септември“, вкупно се хоспитализирани 95 пациенти,...