еМагазин

Tag : парада на гордоста

Балкан

(Видео+фото) Премиерката на Србија со девојката на Парадата на гордоста во Белград

Редакција
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ вчера се појави на Парадата на гордоста со својата партнерка Милица Ѓурѓевиќ. Таа сподели и фотографии на нејзиниот Твитер профил:...
Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Со контрапротест и „Алаху акбар“ дочекани учесниците на првата Парада на гордоста во Сараево

Никола Осило
Со контрапротест и извици „Алаху акбар“ група жители на Сараево изразија негодување поради одржувањето на првата Парада на гордоста во овој град. Сепак, тоа не...
Балкан

Прва Парада на гордоста во Сараево: По двајца полицајци за секој учесник

Никола Осило
Над 500 лица се пријавени за учество на првата Парада на гордоста што утре ќе се одржи во Сараево, БиХ, јавуваат босанските медиуми. Се предвидува...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ниту Содома, ниту Гомора по првата „Парада на гордоста“

Никола Осило
Првата Парада на гордоста „Скопје прајд“ што викендов се одржа во главниот град мина во најдобар ред и покажа дека во земјава има слободоумни луѓе...
Македонија ТОП СТОРИИ

Прва парада на гордоста на 29 јуни во Скопје

Никола Осило
Првата парада на гордоста ќе се одржи на 29 јуни во центарот на Скопје, најави денеска Националната мрежа за борба против хомофобија и трансфобија. Активистот...
Балкан

(ВИДЕО) Гости и ЛГБТ-активисти од Македонија: Масовна посетеност на Парадата на гордоста во Приштина

Редакција
Припадници, активисти и поддржувачи на ЛГБТИ заедницата во Косово, под мотото „Во име на слободата“, ја одржаа денеска во Приштина Парадата на гордоста, која помина во...