еМагазин

Tag : Прилеп

Македонија

Убава вест: Во Прилеп втор ден без новозаболени од Ковид-19

Редакција
Во Прилеп денеска нема нови случаи на заболени од коронавирусот, како ни новооздравени од оваа заразна болест. Ова е втор ден откако не се регистрирани...
Локално

Сопружници пред развод со остар предмет и насилство „расчистувале“ расправија

Редакција
На 25.05.2020 во 22.15 часот во ОВР Прилеп, 40-годишен маж пријавил дека околу 19.30 часот во домот каде престојува неговата сопруга (28), со која се...
Македонија

Еден новозаболен со Ковид-19, четворица оздравени и уште еден починат од Прилеп

Редакција
Во Прилеп денеска е регистриран еден случај на новозаразен од корона вирусот, а четворица се оздравени. На Клиниката за инфективни болести во Скопје почина уште...
Македонија

Прилеп со два нови случаи на заразени, 6 лица излекувани од Ковид-19

Редакција
По вчерашниот ден без новозаболени, денеска во Прилеп се регистрирани два нови случаи на коронавирусот. Има дури шест случаи на оздравени лица. Со ова, во...
Македонија

Убава вест: Во Прилеп денеска нема регистрирано заболени од коронавирусот

Редакција
Во Прилеп денеска нема регистрирано новозаболени од коронавирусот, а од заразната болест оздравело едно лице. На инфективното одделение во прилепската болница се хоспитализирани 19 лица....
Македонија

Прилеп има седум кластери на заразени со коронавирусот

Редакција
Прилеп нема нови жаришта, туку седум кластери на заразени кои се контролираат, особено сега се изолирани контактите, изјави епидемиологот од прилепскиот Центар за јавно здравје,...
Македонија

За два дена 11 новозаразени лица со коронавирусот во Прилеп

Редакција
Шест нови случаи на заразени лица од Ковид-19, денеска се евидентирани во Прилеп, што значи со вчера регистрираните пет лица, само за два дена има...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Куманово и Прилеп повеќе заболени од коронавирусот на 100 илјади жители, отколку во Дебар

Редакција
Според моменталните податоци најмногу заразени лица со корона вирусот во Македонија на 100 илјади жители (кумулативна инциденца) има во Куманово, Прилеп, Дебар и Велес. “Највисока...
Македонија

Во Прилеп петмина новозаболени од корона вирусот

Редакција
Според најновите информации, во Прилеп денеска се регистрирани пет нови случаи на заразени лица од корона вирусот што преставува пораст на новозаболените, за разлика од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Во Куманово, Прилеп, Дебар и Велес најмногу заразени со коронавирусот на 100 илјади жители

Редакција
Според последните податоци, објавени вчера, во Македонија досега се регистрирани вкупно 1.664 заразени со коронавирусот. Најмногу заразени лица на 100 илјади жители (кумулативна инциденца) има...