еМагазин

Tag : Прилеп

Македонија ТОП СТОРИИ

(ФOTO) Пожарите во Прилеп оставија пустош

Редакција
Вчера на пет места имавме големи шумски пожари кои се појавија, безмалку, во разлика од два часа, информираше градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски. „Најголем
Локално

Кратка раправија во прилепска продавница завршила со ќотек

Никола Осило
На 08.07.2019 во 01,00 часот во Полициска станица Прилеп, Г.Ц.(56) од Прилеп,пријавил дека на 07.09.2019 околу 19.50 часот во продавница на улица,,Слобода“, по кратка расправија
Локално

АХВ: Граѓаните да не го посетуваат ресторанот „МИР“ во Прилеп зашто не ги исполнува хигиенските услови

Редакција
Иако Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) поради неисполнување на основните хигиенски услови двапати го затвора ресторанот „МИР“ во Прилеп, кој е лоциран на вештачко
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомакедонија“ го доби тендерот на ЈП за Просторни и урбанистички планови –Прилеп за набавка на автобуси вреден 975.000 евра

Никола Осило
Jaвното претпријатие за Просторни и урбанистички планови – Прилеп по распишаниот тендер за набавка на 4 нови нископодни автобуси склучи договор со друштвото за внатрешен
Локално

Почина возач откако со „Голф“ излетал од патот Македонски Брод-Самоков

Никола Осило
На 27.08.2019 во 18,10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод – с.Самоков, пред влезот за с.Ковче В.З.(46) од с.Растеш-Македонски Брод, управувајќи патничко
Локално

Кривични пријави за тројца прилепчани кои претепале сограѓанин во кафана

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Р.(23), А.З.(19) и И.Т.(44), сите од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично
Локално

Тешко повреден моторџија од Прилеп по излетување од патот кон Крушево

Никола Осило
На 20.08.2019 во 12.55 часот на регионалниот пат Прилеп – Крушево, Е.Р.(46) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „Фости“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал
Локално

Тешко се повредил додека поправал камион

Никола Осило
На 18.08.2019 околу 12.00 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во Прилеп, на местото викано „Црвени Брегови“, во стовариште за песок, О.И.(61) од
Бизнис

Прилепски „Тутунски комбинат“ оствари загуба од 66,2 милиони денари

Никола Осило
„Тутунски комбинат“ АД Прилеп во првото полугодие од годинава оствари загуба од 66,2 милиони денари, што е подобрување на резултатот во однос на истиот период
Локално

Двајца прилепчани набавиле 9.900 капсули „Трамадол“ од аптека во Велес

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против З.Р.(50) од Прилеп и Е.А.(23) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично