еМагазин

Tag : сообраќај

Локално ТОП СТОРИИ

Денеска, утре и во петок посебен режим на сообраќај во Скопје

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека на 12, 13 и 14. јуни (среда, четврток и петок), поради одржување на министерски состанок во рамките на Процесот...
Локално ТОП СТОРИИ

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Редакција
СВР Скопје информира дека утре од 06.30 часот до 11.30 часот, поради одржување на атлетска трка, насловена како „Зегин Аеродром Ран“, од страна на Единицата...
Локално ТОП СТОРИИ

Денеска посебен режим на сообраќајот во Скопје

Редакција
СВР Скопје информира дека денеска од 11.00 до 12.00 часот во Скопје, поради одржување на ревијална трка на велосипеди, ролерки, тротинети, детска трка, како и...
Локално ТОП СТОРИИ

Утре во Скопје посебен режим на сообраќај

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје ги информира граѓаните на Скопје дека на 19.05.2024 (недела) од 08.30 до 12.30 часот, поради одржување на натпревар „Стопански Триоги...
Локално ТОП СТОРИИ

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје

Редакција
Министерството за внатрешни работи информира дека утре, поради одржување на настан за одбележување „7 Мај – Ден на полиција“, во периодот од 08 до 18...
Локално ТОП СТОРИИ

Утре ќе има посебен режим на сообраќај во Скопје

Редакција
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека на утре (сабота), поради одржување на манифестација по повод годишнината од смртта на македонскиот револуционер...
Локално ТОП СТОРИИ

Денеска и утре ќе бидат затворени улици низ Скопје, поради митинзи

Редакција
Поради одржување на митинг од изборната кампања за претседателските избори 2024 година на 21. април во 13 часот пред седиштето на Европската унија на ул.„Св....
Локално ТОП СТОРИИ

На Стража се уште нема снег, но маглата го отежнува сообраќајот

Редакција
Најавуваниот студен и снежен бран, се уште не пристигнал барем низ планините и повисоките планински места во Западна Македонија. На Стража, патот е прооден, но...
Локално ТОП СТОРИИ

Поради посета на делегација од Саудиска Арабија, посебен режим на сообраќај во Скопје од вторник до сабота

Редакција
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните на Скопје дека во периодот од 09 до 13.01.2024 година (од вторник до сабота), поради официјална посета на...
Локално

Започна едукативниот дел од проектот „Отвори очи и со памет! Во сообраќајот не си сам“

Редакција
Со презентација за учениците од основното и од средното училиште во Македонска Каменица, на возраст од 14 до 18 години, започна реализацијата на едукативната компонента...