еМагазин

Tag : магла

Локално ТОП СТОРИИ

На Стража се уште нема снег, но маглата го отежнува сообраќајот

Редакција
Најавуваниот студен и снежен бран, се уште не пристигнал барем низ планините и повисоките планински места во Западна Македонија. На Стража, патот е прооден, но...
ЖИВОТ

Променливо облачно време денеска, магла и повремен дожд

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно, долж Повардарието и по одделни котлини со појава на магла. Попладне во западните и северните делови ќе има повремен...
ЖИВОТ

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, наутро магловито

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По котлините ќе има појава на магла, која во текот на денот ќе се намалува....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Какво време не очекува за новогодишната ноќ

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По котлините ќе има појава на магла која околу пладне ќе се намали, а во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Времето деновиве ќе биде стабилно, со студени утра и магла по котлините

Редакција
Времето денеска наутро ќе биде студено, а преку денот сончево. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла или ниска облачност. Ќе...
ЖИВОТ

Денеска претпладне магла по котлините, попладне со врнежи од дожд и снег

Редакција
По котлините денеска претпладне ќе има појава на магла и ниска облачност. Попладне и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, а...
ЖИВОТ

Времето денеска претпладне магловито, попладне ветровито

Редакција
Најстудено утрово е во Берово и Битола каде се измерени -5 степени, во Скопје е -4, Крива Паланка, Попова Шапка, Тетово, Струмица и Прилеп -3,...
Локално ТОП СТОРИИ

На Табановце се чека околу 30 минути, магла на патот Градско-Неготино-Демир Капија

Редакција
На граничниот премин Табановце за излез од земјава утринава се чека околу 30 минути, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Оттаму информираат дека поради магла...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Времето денеска сончево и ветровито, во Скопје магловито

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По одделни котлини и долж Повардарието ќе има појава на магла и ниска облачност, кои...
Локално ТОП СТОРИИ

Сообраќајот по наместа влажни коловози, магла во Ресен и на Ѓавато

Редакција
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла (50 метри) има во Ресен и на планинскиот превој Ѓавато,...