еМагазин

Tag : ветер

ЖИВОТ

Претпладне сончево со мала облачност, попладне дожд, грмежи и ветер

Редакција
Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и...
ЖИВОТ

Викендов нестабилно време со дожд, грмежи и засилен ветер

Редакција
УХМР за викендов најавува нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Како што соопшти, утре претпладне ќе преовладува сончево и топло време со...
Локално

Шест часа се гасеше пожар во поранешната касарна во Струмица

Редакција
Шест часа струмичките пожарникари го гаснеа големиот пожар што избувна вчера во 17 часот во најголемиот објект од поранешната касарна во Струмица, соопштија од Територијалната...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од вечер дожд и силен ветер со брзина над 80 километри на час

Редакција
Од попладне во западните делови се очекуваат нови врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират во поголем дел од земјата. Во...
Локално ТОП СТОРИИ

За попладне во Скопје најавен силен ветер кој ќе достигне 80 километри на час, бидете претпазливи

Редакција
Скопската Општина Карпош предупредува за посилен ветер во Скопје во попладневните часови со брзина до 80 километри на час. Информациите ги добиле од УХМР. Оттука,...
ЖИВОТ

УХМР: Ветерот во Скопје дуваше со брзина од 100 километри на час

Редакција
Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) информираше дека ветерот што синоќа дувал во Скопје достигнал 100 километри на час. Ветерот предизвика рушење на фасади, летање на...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Силниот ветер синоќа откорна дрвја, сруши бандери, летаа кровови на Партизанска

Редакција
Силниот ветер синоќа кој го зафати Скопје за среќа предизвика само материјална штета. Една од најпогодените општини беше Карпош каде што летаа кровови на Партизанска....
ЖИВОТ

Топло до утре попладне, потоа ветер и пад на температурите

Редакција
Стабилното време со релативно високи температури за овој период од годината ќе трае до утре попладне од кога се очекува промена на времето со засилен...
ЖИВОТ

Денеска сончево и студено време со северен ветер

Редакција
Времето ќе биде сончево и студено. Претпладне долж Повардарието и во источните делови ветерот повремено ќе засилува, а попладне неговата брзина ќе се намалува. Утринската...
ЖИВОТ

Во недела засилен северен ветер и повремен снег

Редакција
Засилен северен ветер и повремени врнежи снег, најавува УХМР за викендот. Земјава ќе биде зафатена од влажен бран ноќта во сабота поради што во недела,...