еМагазин

Tag : ухмр

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Утре кратко стабилизирање на времето, потоа повторно поројни дождови

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. На североистокот ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува...
ЖИВОТ

Денеска променливо облачно време со ветер и дожд, на планините снег

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините со повремен снег. Локално врнежите ќе бидат поројни, проследени со појава...
ЖИВОТ

Времето денеска променливо облачно со слаб локален дожд, магла во одделни котлини

Редакција
Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Во западните делови ќе дува слаб...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Какво време не очекува за новогодишната ноќ

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По котлините ќе има појава на магла која околу пладне ќе се намали, а во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време

Редакција
Времето денеска ќе биде сончево, претежно тивко и релативно топло, а по котлините ќе има појава на магла која во текот на денот ќе се...
ЖИВОТ

Денеска облачно време со врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат обилни

Редакција
Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) за денеска најави облачно време со повремени врнежи од дожд. Врнежите, проследени со ретки грмежи, локално ќе бидат поројни, а...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Температура во октомври во Македонија била повисока за 2,8 степени, месецот екстремно топол и сушен

Редакција
Според мерењата и набљудувањата на метеоролошките станици во земјава, месец октомври 2023 година се карактеризира како екстремно топол и сушен, до многу сушен во јужниот...
ЖИВОТ

Продолжува топлиот период, денеска сончево време со засилен ветер

Редакција
Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала локална облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северен правец, наместа со брзина и над...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Локално невреме утре попладне

Редакција
Под влијание на атмосферски фронт утре времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Овогодинешниот јуни постуден и екстремно дождлив

Редакција
Месец јуни 2023 година, се карактеризира како постуден и екстремно врнежлив месец во споредба со многугодишните просечни вредности, информираше Управата за хидрометереолошки работи (УХМР), согласно...