еМагазин

Tag : студено

ЖИВОТ

Времето денеска студено со слаб локален снег и северен ветер

Редакција
Времето во текот на ноќта и утрово е умерено до значително облачно, а во северозападните делови со слаб локален снег. Дува слаб, а на повеќе...
Македонија

Студениот бран продолжува: Температури и до 20 степени под нулата

Редакција
Студеното време со максимални дневни температури под или околу нулата продолжува. Денеска и во понеделник претпладне ќе има локален слаб снег и ќе дува повремено...
Македонија

Македонија мрзне: Студеното време продолжува до средина на наредната недела

Редакција
Студено утро во Македонија со температури под нулата и врнежи од снег. Најстудено било во Лазарополе, а најмногу снег има во Маврови Анови. Студеното време...